Zobrazují se jen texty určené pro laiky. Jste-li odborník ve zdravotnictví, můžete si zobrazit i texty pro odborníky.

Filtry podle parametrů
Počet nalezených článků: 371 zrušit všechny filtry
Jak se zbavit nadýmání?
10. 4. 2014

Nadýmáním trpí mnoho lidí a trápí více ženy než muže. Bolí Vás často břicho? Míváte křeče? Máte někdy pocit, že Vaše břicho je jako nafukovací balón? Osmnáctá Dobrá rada portálu MojeMedicína vám poradí, kde může být příčina vašich potíží. 

Jak obvázat části těla?
27. 3. 2014

Poradíte si v situaci, kdy v rámci první pomoci potřebujete zraněnému obvázat ránu? Máme pro vás již sedmnáctou Dobrou radu.    

20. 3. 2014

Lidé se mě ptají, co si myslím, že je lepší. Zda sportovat (nebo se například učit nějakou činnost) ve skupině lidí a případně s pomocí trenéra (učitele) a nebo na vlastní pěst individuálně. Pro mě otázka stojí spíše: Co je lepší pro vás? Záleží totiž například na tom, čeho chcete dosáhnout.

Jak si změřit krevní tlak
7. 3. 2014

Znáte 10 zásad měření krevního tlaku? Seznamte se s nimi a výsledky vašeho měření nebudou zkreslené. 

6. 3. 2014

Přehled pracovišť a kontaktů pro cílenou léčbu metastazujícího melanomu.

Máte vysoký krevní tlak? Pohlídejte si ho!
25. 2. 2014

Riziko kardiovaskulárních chorob se kontinuálně zvyšuje se zvyšujícím se krevním tlakem od hodnot, které jsou považovány za normální. Máte-li vysoký krevní tlak a užíváte léky, které ho udrží v optimálních hodnotách, naučte se svůj krevní tlak sledovat – předejdete tak mnoha zdravotním problémům. 

Jak se vypořádat s nachlazením
14. 2. 2014

Co se děje v našem těle při nachlazení  a v čem měly naše babičky pravdu vám napoví další díl z našeho cyklu Dobrá rada. 

Speciálně pro ženy: aplikace pro sledování menstruačního a ovulačního cyklu
9. 2. 2014

Každá žena, která chce předcházet nepříjemnostem či dokonce nebezpečným onemocněním, by měla sledovat menstruační a ovulační cykly a vést si svůj menstruační kalendář. I do této intimní oblasti vstoupily  mobilní technologie. 

Světový den boje proti rakovině 4. února
4. 2. 2014

Nabízíme ke stažení letáčky, které vyvrací nejčastější mýty o rakovině a plakát s tipy pro snížení rizika onemocnění zhoubným nádorem. 

Hlavně to nedusit v sobě
27. 1. 2014

Nejsi na to sama je občanské sdružení, které si dalo za cíl pomáhat ženám v léčbě rakoviny prsu. Důležité bylo, že jsme se od začátku soustředili na otázky léčby, prevenci i zotavování se po nemoci jsme nechali těm, kteří to již dělají dobře. Od začátku bylo jasné, že klíčové pro správnou léčbu jsou pro pacientku informace. Naše sdružení vzniklo v době, kdy se začal rozvíjet fenomén sociálních sítí. Začaly nás oslovovat především ženy aktivní, které toužily po informacích, chtěly znát zkušenosti lidí s podobným osudem, ale především si chtěly zachovat dosavadní způsob života. Nechtějí žít jako „nemocné“, ale jako „zdravé“. Přes všechny potíže, které prožívají.

Monitorování spánku - začněte svůj den bez únavy
23. 1. 2014

Cítíte se i po devíti hodinách spánku celí rozlámaní a naopak po šesti jako rybička? Chtěli byste spát tak, abyste po probuzení byli fit a plní energie? Vyzkoušejte chytré aplikace, které vám umožní sledovat spánek a přinesou zajímavé statistiky.

Jak vyzrát na nespavost?
20. 1. 2014

Nemůžete usnout? Často se v noci probouzíte? Předčasně vstáváte? Narušují vám vaše denní problémy váš noční spánek? Podívejte se na naši Dobrou radu. 

Jak se zbavit návykové zácpy
10. 1. 2014

Poslechněte si další Dobrou radu portálu MojeMedicina a zkuste si několik jednoduchých postupů. 

8. 1. 2014

Všechny podcasty, tedy namluvené články či zvukové stopy videí z našeho portálu můžete odebírat na svých mobilních zařízeních a poslouchat kdekoli se vám bude líbit. Jak na to? Pro každou mobilní platformu je to trochu jiné, ale uvidíte, že velmi jednoduché.

Pohlídejte si svůj jídelníček s chytrým telefonem
2. 1. 2014

Trpíte nadváhou nebo podvýživou? Chcete zhubnout, přibrat nebo si dlouhodobě udržet svou hmotnost? Od teď si už jídelníček nemusíte psát do sešitu. Využijte některou z chytrých aplikací.

Výběr dle témat:

 • Prezentace Prezentace

  Prezentace ze zajímavých přednášek vám pomohou lépe se seznámit s tématy, popřípadě vám připomenou akce, kterých jste se zúčasnili.

 • Vyšetřovací metody Vyšetřovací metody

  Série vzdělávacích pořadů po názvem MojeMedicína s podtitulem Průvodce světem medicínských informací je společným projektem portálu MojeMedicína a České televize. Pořady jsou natáčeny na špičkových českých a moravských pracovištích s předními odborníky na danou tematiku. Lékaři vysvětlují jednotlivé vyšetřovací metody, jak se na ně připravit a co jejich výsledky říkají.

 • Léčebné metody Léčebné metody

  Série vzdělávacích pořadů po názvem MojeMedicína s podtitulem Průvodce světem medicínských informací je společným projektem portálu MojeMedicína a České televize. Pořady jsou natáčeny na špičkových českých a moravských pracovištích s předními odborníky na danou tematiku, kteří vysvětlují jednotlivé léčebné metody.

 • Péče o pacienta Péče o pacienta

  Péče o pacienta je záležitostí odborníků mnoha disciplín. V sérii vzdělávacích pořadů po názvem MojeMedicína s podtitulem Průvodce světem medicínských informací se věnujeme nejen řadě léčebných a vyšetřovacích metod, ale i tématům péče o pacienta z hlediska výživy, psychologické podpory nebo léčebné rehabilitace.   

 • Dobré rady aneb Jak na to Dobré rady aneb Jak na to

  Zranění nebo nemoc přicházejí často velmi rychle a nečekaně. Většina z nás pocítí určité obavy a úzkost a v tu chvíli je vhodné vzpomenout si na co nejjednodušší postupy. Krátká videa našeho vzdělávacího cyklu Dobré rady aneb Jak na to vám pomohou a poradí například s tím, jak se správně vyndává klíště, ošetřuje puchýř, spálenina, omrzlina nebo bodnutí, nebo jak se zbavit nadýmání, zácpy, nespavosti a pálení žáhy. 

 • Osobnosti medicíny Osobnosti medicíny

  V České republice najdeme mnoho lékařů, kteří svou odbornou a vědeckou prací dosahují mezinárodní úrovně. Přinášíme vám cyklus videoportrétů českých osobností, cyklus o lidech, kteří posunuli svůj obor a kteří v jednotlivých oblastech medicíny dosáhli významného úspěchu.

 • Mobilní aplikace pro zdraví Mobilní aplikace pro zdraví

  Portál MojeMedicina pro vás testuje mobilní aplikace věnující se zdraví. Mobilní aplikace vám dnes nabízejí pomoc při monitorování spánku, tlaku, jídelníčku, ovulačního cyklu a nebo radí jak poskytnout první pomoc.