Zobrazují se jen texty určené pro laiky. Jste-li nelékařský zdravotnický pracovník nebo student lékařské fakulty či zdravotnické školy, zobrazte si i texty určené pro odborníky. Jste-li lékař nebo lékárník, můžete si zobrazit všechny texty.

Podívejte se na přehled příspěvků uspořádaných chronologicky sestupně a nebo si vyberte téma v levém sloupci, kliknutím na obrázek se vám zobrazí jen články přiřazené k vybranému tématu nebo audiovizuálnímu cyklu. V horní nabídce můžete vybírat podle formátu.   

Filtry podle parametrů
Počet nalezených článků: 387 zrušit všechny filtry
Levandule lékařská – aromatická léčivka, vhodná i na okrasu
17. 9. 2014

Už ve starověkém Řecku se levandule lékařská používala jako lék proti kašli nebo pro uklidnění. Můžete ji vyzkoušet, pokud máte problémy se spánkem, trpíte stavy nervozity a neklidu, potřebujete zmírnit svalové napětí nebo podpořit přirozenou regeneraci organismu. Levandule urychluje i hojení ran a pomáhá zabránit tvorbě jizev. Další článek z našeho cyklu Bylinky ve vaší lékárničce. 

Ptejte se živě na prevenci rakoviny tlustého střeva a na screeningovou kolonoskopii
8. 9. 2014

Stále váhate, zda jít či ne na kolonoskopické vyšetření tlustého střeva? Nádor sice může růst velmi dlouho, ale vy dlouho neváhejte a zúčastněte se živého vysílání na toto téma. 

Meduňka lékařská – pomůže při nespavosti
1. 9. 2014

Meduňka lékařská je jednou z oblíbených bylinek, kterou si můžete vypěstovat doma v truhlíku, v květináči i na záhonku. Latinským názvem se označuje jako Mellisa officialis a lidově se jí často přezdívá medunice, medovka, sladký balzám nebo včelanka. 

Zpráva o zdraví českého národa
20. 8. 2014

"Buďte tak hodní, a pečujte o své zdraví", nám vzkazuje Zpráva o zdraví českého národa. Při jejím čtení na portálu MojeMedicina, můžete hned začít. Přinášíme videa a odkazy na další informace o prevenci. 

Samovyšetřování varlat - video

Samovyšetřování varlat - video

 • Video
 • Video s titulky
4. 8. 2014

Samovyšetřování varlat pomáhá k včasnému odhalení a úspěšné léčbě rakoviny varlat, což je nejčastější zhoubný nádor u mužů ve věku od 15 do 40 let.

Samovyšetřování prsů - video

Samovyšetřování prsů - video

 • Video
 • Video s titulky
16. 7. 2014

Pro včasné odhalení zhoubného nádoru prsu jsou nezbytná nejen preventivní vyšetření prsu u praktického lékaře a gynekologa a screeningová mamografie, ale i pravidelné a správně provedené samovyšetřování prsů. 

Oční vyšetření

Oční vyšetření

 • Video
 • Video s titulky
27. 6. 2014

Každý z nás by měl zhruba jednou za dva roky absolvovat preventivní oční vyšetření. Další díl cyklu portálu MojeMedicina o vyšetřovacích a léčebných metodách

Operace mozkového nádoru

Operace mozkového nádoru

 • Video
 • Video s titulky
16. 6. 2014

Nový díl cyklu o vyšetřovacích a léčebných metodách, natočený na Neurochirurgickém oddělení Nemocnice Na Homolce, ukazuje, jak se operují mozkové nádory.

Hubnutí s dietním plánem a telefonem
14. 6. 2014

Chcete shodit přebytečné kilogramy a nevíte, jak na to? Váš mobilní telefon vám může pomoci. Další téma z cyklu, ve kterém pro vás testujeme aplikace věnující se zdraví. 

Funkční vyšetření plic

Funkční vyšetření plic

 • Video
 • Video s titulky
28. 5. 2014

Funkční vyšetření plic je soubor metod, které umožňují posouzení jednotlivých plicních funkcí. 

Rady pro nově diagnostikované zhoubným nádorem vaječníků - rozhovor
21. 5. 2014

Co by měla udělat žena, u které je podezření na rakovinu vaječníků? Kam jít a kde se léčit? Kde se nechat operovat?

12. 5. 2014

Co by měl dělat člověk, u kterého lékaři zjistili rakovinu tlustého střeva a co všechno pacienta čeká. 

Jak ošetřit omrzliny?

 • Video
 • Video s titulky
12. 5. 2014

Už to vypadalo, že tuto Dobrou radu nebudeme letos vůbec potřebovat, naštěstí ale máme květen a ledové muže. Zatím poslední díl cyklu Dobré rady. Máte-li nápady na další díly "Dobrých rad", napište nám je, prosím, do komentáře pod článek a nebo na FaceBook MojeMedicina.   

Srdeční katetrizace

Srdeční katetrizace

 • Video
 • Video s titulky
7. 5. 2014

Diagnostická srdeční katetrizace je vyšetřovací metoda, kterou pacient podstupuje, je-li u něj podezření na srdeční chorobu. Podívejte se, jak vyšetření probíhá, kudy vede cesta k srdci a jak se na vyšetření připravit. Již 44. díl našeho úspěšného cyklu filmů o vyšetřovacích a léčebných metodách.  

30. 4. 2014

V našem seriálu Mobilní aplikace pro zdraví vám dnes ukážeme, že tep nemusíte měřit prstem a stopkami. 

Výběr dle témat:

 • Vyšetřovací metody Vyšetřovací metody

  Série vzdělávacích pořadů po názvem MojeMedicína s podtitulem Průvodce světem medicínských informací je společným projektem portálu MojeMedicína a České televize. Pořady jsou natáčeny na špičkových českých a moravských pracovištích s předními odborníky na danou tematiku. Lékaři vysvětlují jednotlivé vyšetřovací metody, jak se na ně připravit a co jejich výsledky říkají.

 • Léčebné metody Léčebné metody

  Série vzdělávacích pořadů po názvem MojeMedicína s podtitulem Průvodce světem medicínských informací je společným projektem portálu MojeMedicína a České televize. Pořady jsou natáčeny na špičkových českých a moravských pracovištích s předními odborníky na danou tematiku, kteří vysvětlují jednotlivé léčebné metody.

 • Péče o pacienta Péče o pacienta

  Péče o pacienta je záležitostí odborníků mnoha disciplín. V sérii vzdělávacích pořadů po názvem MojeMedicína s podtitulem Průvodce světem medicínských informací se věnujeme nejen řadě léčebných a vyšetřovacích metod, ale i tématům péče o pacienta z hlediska výživy, psychologické podpory nebo léčebné rehabilitace.   

 • Dobré rady aneb Jak na to Dobré rady aneb Jak na to

  Zranění nebo nemoc přicházejí často velmi rychle a nečekaně. Většina z nás pocítí určité obavy a úzkost a v tu chvíli je vhodné vzpomenout si na co nejjednodušší postupy. Krátká videa našeho vzdělávacího cyklu Dobré rady aneb Jak na to vám pomohou a poradí například s tím, jak se správně vyndává klíště, ošetřuje puchýř, spálenina, omrzlina nebo bodnutí, nebo jak se zbavit nadýmání, zácpy, nespavosti a pálení žáhy. 

 • Osobnosti medicíny Osobnosti medicíny

  V České republice najdeme mnoho lékařů, kteří svou odbornou a vědeckou prací dosahují mezinárodní úrovně. Přinášíme vám cyklus videoportrétů českých osobností, cyklus o lidech, kteří posunuli svůj obor a kteří v jednotlivých oblastech medicíny dosáhli významného úspěchu.

 • Mobilní aplikace pro zdraví Mobilní aplikace pro zdraví

  Portál MojeMedicina pro vás testuje mobilní aplikace věnující se zdraví. Mobilní aplikace vám dnes nabízejí pomoc při monitorování spánku, tlaku, jídelníčku, ovulačního cyklu a nebo radí jak poskytnout první pomoc.