Co uděláte po selhání metotrexátu? Po jaké době léčby rozhodnete, že se jedná o primární neúčinnost a uvažujete o změně léčby? Co uděláte v případě primární neúčinnosti anti TNF? Tyto a další otázky zazněly na Jarním semináři o RA v Praze. Odpovídali účastníci semináře a přednášející.

Další obsah tohoto článku je přístupný pouze pro registrované lékaře. Jste-li lékař, zaregistrujte se, prosím, nebo se přihlašte. Ostatním text bohužel zpřístupnit nemůžeme.

Další články

 1. Monoterapie biologickými léčivy

  3. 4. 2012 -

  Přednáška, která zazněla v březnu 2012 na Jarním semináři se zabývá monoterapií biologickými léčivy, pro kterou má v ČR indikaci etanercept, adalimumab, certolizumab a  tocilizumab. Konzistentní data o lepší účinnosti monoterapie má pouze tocilizumab.

 2. Jarní seminář o revmatoidní artritidě

  10. 4. 2012 -

  Do astronomického jara roku 2012 zbývaly jen 4 dny, když se revmatologové sešli v Praze na Jarním semináři o revmatoidní artritidě. Portál MojeMedicina byl u toho a tak si můžete poslechnout přednášky,

 3. Biologická léčba pacientů s RA, kteří netolerují MTX - video

  28. 1. 2013 -

  U pacientů, kteří netolerují v léčbě revmatoidní artritidy metotrexát,  můžeme buď podávat biologickou léčbu v kombinaci s jiným chorobu modifikujícím lékem nebo podávat biologickou léčbu v monoterapii.