O portálu

Multimediální lékařský portál MojeMedicina.cz slouží již od roku 2010 lékařům, sestrám a dalším nelékařským zdravotnickým pracovníkům, studentům zdravotních škol a lékařských i nelékařských fakult a v neposlední řadě pacientům a jejich blízkým a i té části široké laické veřejnosti, která se zajímá o zdraví, medicínu a zdravotnictví.

Portál MojeMedicina.cz je provozován v rámci  projektu SCCORE, jehož druhou složkou je Lékařská videokonferenční síť SCCORE.

Informace o obsahu portálu

Pro lékaře: Sekce Pro lékaře je výhradně určena lékařům v klinické praxi a dalším odborníkům ve zdravotnictví. Najdete zde odborné přednášky v audiovizuální podobě zaznamenané na tuzemských odborných kongresech a konferencích, články, rozhovory, kazuistiky a rozsáhlé monotematické celky, články o léčivech i sekce věnované jednotlivým diagnózám. Portál se zabývá i obecnějšími otázkami medicíny, zdravotnictví a farmakoterapie, včetně financování, komunikace  a práva.

Jak se vám líbí portál MojeMedicina.cz

  • 71.4% (70 hlasů) - Je výborný
  • 11.2% (11 hlasů) - Něco bych změnil, ale jinak se mi moc líbí.
  • 9.2% (9 hlasů) - Zajímavé stránky.
  • 3.1% (3 hlasy) - Moc se mi nelíbí.
  • 5.1% (5 hlasů) - Vůbec se mi nelíbí.

Pro pacienty: Pacienti, jejich přátelé a blízcí najdou na portálu kvalitní informace o nemocích, jejich diagnostice a léčbě, které pro ně připravili přední tuzemští odborníci, opět v multimediální podobě. Informace ze světa medicíny doplňují rady a informace z oblasti psychologie, práva a péče o nemocné.

Revoluční videokonference: Pro registrované lékaře zapojené do Lékařské videokonferenční sítě České republiky nabízíme možnost videokonferencí ve vysoké kvalitě. Lékařům je dispozici i rezervační systém sítě s adresářem a multimediální mapou sítě.

Pro zdraví: Všem návštěvníkům bez ohledu na zaměstnání, vzdělání a aktuální zdravotní stav nabízíme také informace o zdravém životním stylu, krátké video-rady pro řešení drobných i větších zdravotních potíží a tipy pro volný čas a odpočinek.

Pro studenty: Studenti zdravotních škol najdou na portálu vystvětlené jednotlivé vyšetřovací a léčebné metody. Pro studenty lékařských fakult a hraničních oborů nabízíme soubor informací pro sebevzdělávání a rozvoj. A ještě více...

MojeMedicina.cz není jen portál

Značka MojeMedicina.cz neznamená jen portál, ale také mobilní aplikace, aplikace pro Smart TV a také sociální sítě.

MojeMedicina.cz je tu pro Vás.

Ve všem, co děláme, myslíme na svoje návštěvníky, přednášku nebo vzdělávací video si můžete "poslechnout" také tam, kde není slyšet vlastního slova, nebo musí být ticho (máme pro vás titulky), článek si můžete "přečíst" třeba v autě nebo při běhání  (máme pro vás podcasty). Jako portál zabývající se medicínou a zdravím dbáme na přístupnost našeho obsahu nejen pro vidomé (respektujeme specifikaci WAI-ARIA, která lidem se zdravotním postižením ulehčí práci s dynamickým obsahem a pokročilým uživatelským rozhraním).

Doufáme, že Vám MojeMedicina.cz dokáže poskytnout všechny potřebné informace a otevře Vám dveře do světa moderní medicíny.