Na základě uvedené zdravotnické odbornosti vám nemůžeme zpřístupnit odborný obsah určený pro nelékařské zdravotnické pracovníky, studenty lékařských fakult a zdravotnických škol, lékaře a lékárníky. Máte-li odpovídající zdravotnickou odbornost, potvrďte to prosím. Potvrzuji, že jsem: Lékař nebo lékárník Nelékařský zdravotnický odborník Laik

PhDr. Ivana Plechatá

Klinika dětské onkologie LF MU a FN, Brno; webový portál OZdravotnictvi.cz

PhDr. Ivana Plechatá

PhDr. Ivana Plechatá (*1965 v Praze) studovala Střední zdravotnickou školu a následně v roce 1987 absolvovala Filosofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor psychologie. Po roce 1989 se začala politicky angažovat nejdříve v Občanském Fóru a následně pracovala jako vedoucí politického sekretariátu ODS. V roce 1994 přijala nabídku tehdejšího premiéra V. Klause a stala se jeho poradkyní na Úřadu vlády. V roce 1996 úspěšně kandidovala do Poslanecké sněmovny a vykonávala poslanecký mandát až do mimořádných voleb v roce 1998. V parlamentu pracovala ve výboru pro sociální politiku a zdravotnictví a byla členkou stálé delegace v Radě Evropy. V roce 1998 se rozhodla ukončit politickou kariéru a věnovat se práci v neziskovém sektoru. Stala se ředitelkou Domova Sue Ryder v Praze, který poskytuje komplexní zdravotně – sociální služby seniorům. V roce 2007 přešla z pozice národní ředitelky do pozice regionální ředitelky pro Evropu a měla na starosti koordinaci mezinárodních projektů Sue Ryder v oblasti jihovýchodní Evropy (Albánie, Kosovo, Bosna. Makedonie) ale také v africkém Malawi. Projekty zajišťovaly přístup potřebných pacientů ke specifické zdravotní péči (např. paliativní péče pro onkologicky nemocné).

V současnosti pracuje třetím rokem na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně, konkrétně na klinice dětské onkologie. Současně založila a vede webový portál OZdravotnictvi.cz, který předkládá a vyjadřuje se k aktuálním tématům českého zdravotnictví. Se články PhDr. Plechaté je možné se seznámit také ve Zdravotnických novinách či v Medical Tribune. 

Články publikované na portálu

Co bude s českým zdravotnictvím po volbách? Zveme vás na živé internetové vysílání předvolební debaty o zdravotnictví na stránkách MojeMedicina v úterý 15. října 2013 od 15.00 hodin. 

Videa a prezentace publikované na portálu

15. října proběhla předvolební debata stínových ministrů a zdravotnických expertů osmi politických stran, které se účastní předčasných voleb do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Debata byla vysílána živě na portálu MojeMedicina. Podívejte se na její celý záznam a připravte se na volby.