Na základě uvedené zdravotnické odbornosti vám nemůžeme zpřístupnit odborný obsah určený pro nelékařské zdravotnické pracovníky, studenty lékařských fakult a zdravotnických škol, lékaře a lékárníky. Máte-li odpovídající zdravotnickou odbornost, potvrďte to prosím. Potvrzuji, že jsem: Lékař nebo lékárník Nelékařský zdravotnický odborník Laik

Prof. MUDr. Jana Skřičková, CSc.

Fakultní nemocnice Brno, Klinika nemocí plicních a TBC, Brno

Články publikované na portálu

4. března 2008 byla hostem rozhlasového pořadu Rodinný lékař prof. MUDr. Jana Skřičková, CSc., přednostka Kliniky nemocí plicních s TBC FN Brno. Hlavním tématem byly plicní nádory.

Videa a prezentace publikované na portálu

První středeční odpoledne roku 2016 patřilo živému přenosu na téma prevence a časný záchyt zhoubných nádorů plic. Na vaše otázky odpovídala paní profesorka Prof. MUDr. Jana Skřičková, CSc., přednostka Kliniky nemocí plicních z Fakultní nemocnice v Brně. Připravili jsme pro vás záznam živého vysílání. Nechcete-li poslouchat celý záznam, vyberte si v části "Kapitoly" (u videa) jen témata, která vás zajímají.

Funkční vyšetření plic je soubor metod, které umožňují posouzení jednotlivých plicních funkcí. 

V pátek v podvečer proběhla na brněnském výstavišti diskuse o rizicích a prevenci rakoviny. Odborníci na zhoubné nádory odpovídali živě na otázky, které pokládali občané přes internet v předchozích dnech nebo přímo během diskuse.  

Stránky našeho portálu

Funkční vyšetření plic je soubor metod, které umožňují posouzení jednotlivých plicních funkcí. Funkční vyšetření plic patří mezi základní neinvazivní vyšetřovací metody v pneumologii a má zásadní význam v diagnostice plicních nemocí. Diagnózu však nemůže stanovit samo o...