Na základě uvedené zdravotnické odbornosti vám nemůžeme zpřístupnit odborný obsah určený pro nelékařské zdravotnické pracovníky, studenty lékařských fakult a zdravotnických škol, lékaře a lékárníky. Máte-li odpovídající zdravotnickou odbornost, potvrďte to prosím. Potvrzuji, že jsem: Lékař nebo lékárník Nelékařský zdravotnický odborník Laik

Prof. MUDr. Jiří Vorlíček, CSc.,dr.h.c.

Masarykův onkologický ústav, Česká onkologická společnost ČLS J.E.P.

Články publikované na portálu

Jak probíhá mezioborová spolupráce lékařů - onkologů, chirurgů, radiologů, patologů a dalších - v rámci onkologických indikačních komisí? Jaké služby nabízejí Komplexní onkologická centra? Kteří pacienti by měli být do center odesíláni?

Cyklus pořadů MojeMedicína dospěl ke konci. Posledním tématem je péče o pacienta v poslední fázi těžké nemoci.

Onemocní-li tělo, začne trpět i duše.

2. března 2011 byli hosty rozhlasového pořadu Třetí dimenze předseda České onkologické společnosti ČLS JEP prof. MUDr. Jiří Vorlíček, CSc.; MUDr. Marek Svoboda, PhD.; náměstek pro rozvoj, vědu a výuku Masarykova onkologického ústavu a primář Onkologického oddělení Nemocnice Jihlava MUDr. Lubomír Slavíček. S Radkou Matějíčkovou hovořili o tom, proč jsou některé nádory tak agresivní, jaké nové metody léčby se daří úspěšně testovat, a k čemu přesně slouží Národní síť komplexních onkologických center.

2. března 2010 byl hostem rozhlasového pořadu Rodinný lékař prof. MUDr. Jiří Vorlíček, CSc., předseda České onkologické společnosti J. E. Purkyně a ředitel Masarykova onkologického ústavu v Brně. Hovořilo se o léčbě pacientů s diagnostikovaným zhoubným nádorem.

Videa a prezentace publikované na portálu

Co by měl dělat člověk, u kterého lékaři zjistili rakovinu tlustého střeva a co všechno pacienta čeká. 

Česká onkologická společnost klade velký důraz na prevenci rakoviny a na její včasné odhalení. To se projevuje i v Národním onkologickém programu, který byl letos inovován. Zeptali jsme se prof. MUDr. Jiřího Vorlíčka, CSc., předsedy společnosti,  co on osobně dělá pro prevenci a včasné odhalení rakoviny.  

Náš adventní kalendář se věnuje také prevenci onkologických onemocnění a ta je důležitou součástí Národního onkologického programu České republiky. Letos ho Česká onkologická společnost inovovala. Připomeňme si hlavní změny, tak, jak zazněly na dubnových Brněnských onkologických dnech. Program můžete podpořit na webu Linkos vyplněním formuláře nebo na FaceBooku palcem nahoru. 

XXXVII. Brněnské onkologické dny a XXVII. Konferenci pro nelékařské zdravotnické pracovníky zahájil MUDr. Marek Svoboda, Ph.D. a prof. MUDr. Jiří Vorlíček, CSc., dr.h.c. a pak už se rozjel kolotoč 330 přijatých příspěvků, doplněný workshopy a sympózii.  

Knihy v katalogu knih na našem portálu

Stránky našeho portálu

První díl cyklu GALEOS (GAlérie LÉkařských OSobností) představuje onkologa Jiřího Vorlíčka, ředitele Masarykova onkologického ústavu v Brně a předsedu České onkologické společnosti ČLS J.E.P.   Poslechněte si o 43 letech lékařské profese pana profesora, bývalého ředitele...

Každých pět minut zemře v České republice jeden člověk, často předtím vážně stoná a jeho nemoc a umírání s ním prožívá jeho rodina a přátelé. Možná právě teď potřebujete slyšet, jak pečovat o umírajícího, že umírající má právo na důstojné zacházení, řádnou péči,...

Onemocní-li tělo, začne trpět i duše. Dokonce se první příznaky počínající nemoci mohou objevit ve změně duševního stavu člověka dříve, než choroba propukne.  Psycholog v rámci odborné péče dokáže diagnostikovat psychopatologie, poruchy osobnosti nebo psychózy onkologických...