Sdělte nám prosím svou zdravotnickou odbornost, abychom vám mohli nabídnout co nejvíce odpovídajících informací, které vám můžeme zpřístupnit.
Jsem pacient, nelékařský zdravotnický pracovník či veřejnost Potvrzuji, že jsem zdravotnickým odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy

RNDr. Karel Pátek, CSc.

RNDr.  Karel Pátek, CSc.

Karel Pátek vystudoval biofyziku na MFF UK. Následně pracoval ve Fyzikálním ústavu akademie věd. Napřed jako vědecký aspirant (tehdy titul CSc.), následně jako samostatný vědecký pracovník s řadou původních publikací z oboru magnetických vlastností pevných látek.  Toto období trvalo 13 let. Jeden rok strávil jako fyzik v Orsay u Paříže (CNRS). Následně po několik let řídil evropskou pobočku LDJ Electronics, Inc. a po deset let byl v čele akciové společnosti Alef Nula a.s jako manažer a statutární orgán. V posledních letech se věnuje projektu Pohádkové chaloupky (www.pohadkovachaloupka.cz), tréninku dětí a dospělých ve svém oddílu aikido (www.aikidoklub.cz) a řídí  Centrum Sundo pro Českou republiku. (www.sundo.cz ).

Kromě zkušeností z vědecké a manažerské práce se Karel Pátek věnuje studiu bojových umění (přes 40 let let), a to juda a hlavně aikida (černý pás). Jako trenér má velké zkušenosti s prací s dětmi (30 let), ale i s vedením dospělých (10 let). Poslední 4 roky se věnuje horskému taoismu: sundu. Od mladých let se zajímá a studuje východní filosofii, jógu, psychologii. Značný čas věnuje i pobytu v přírodě, v letních měsících ho nejspíš naleznete v týpí na loukách Ligy lesní moudrosti. Hraje na několik nástrojů, v posledních letech si oblíbil pětistrunné banjo a Old time country music. Všechny jeho profese, zájmy a studia však slouží jedinému cíli a nutkavé touze:  poznat a pochopit co nejlépe lidskou duši a přijít na to, co tady vlastně všichni děláme. I přes zájem a praxi duchovních nauk se Karel Pátek nedokázal zbavit kritického myšlení a odstupu od značné části esoterních a duchovních nadšenců.

Další informace o autorově oblastech zájmu: 

Články publikované na portálu

Sundo, či kouksundo bývá nazýváno taoistickou jógou nebo horským taoismem. Jedná se neobyčejně rozsáhlý systém cvičení, který pomáhá tělu, aby fungovalo správně a tím vede k plnému životu, ke zdraví a k harmonii na úrovni tělesné i duševní. Jak aktuální je tento systém pro nás a nyní?