Sdělte nám prosím svou zdravotnickou odbornost, abychom vám mohli nabídnout co nejvíce odpovídajících informací, které vám můžeme zpřístupnit.
Jsem pacient, nelékařský zdravotnický pracovník či veřejnost Potvrzuji, že jsem zdravotnickým odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy

Petr Vyhnálek

Petr Vyhnálek

Petr Vyhnálek vystudoval ČVUT, Praha a Institut Výtvarné Fotografie. Pracoval a hrál v divadle, má zkušenosti s vedením marketingového oddělení telekomunikační společnosti, s prací v reklamní agentuře, 3 roky zastával pozici výkonného ředitele akciové společnost.

Lektorské činnosti se intenzivně věnuje od roku 1993.

Jako lektor připravoval, vedl nebo se podílel na vedení profesionálních tréninkových programů pro společnosti Allianz, a.s., ČEZ, a.s., České Dráhy, a.s., GE Money Bank, a.s., HVB Bank, a.s. (UniCredit Bank, a.s.), Ikea Hanim, s.r.o., ING, a.s., Karlovarská Becherovka, a.s., Komerční banka, a.s., Nestlé Food, a.s., T-Mobile Czech Republic a.s., Renault Trucks, a.s., Škoda Auto, a.s., Vitana, a.s., Volvo Truck, s.r.o., IVG (Importer Volkswagen Group), s.r.o. a řady dalších.

Spolupracoval na projektu APP UNI, je členem mezinárodního týmu Leonardo, který pracuje na projektu INNOMAT II, spoluzakládal zastoupení ASTD v České republice.

Je autorem několika kombinovaných elektronických vzdělávacích programů (označovaných jako blended learning).

Jako fotograf publikoval v několika knihách, má fotografie na obalech CD a kalendářích.

Je certifikovaným lektorem a fasilitátorem společnosti Eagle´s Flight, Lockwood Leadership International, VIA International, programu "Six Sigma", DOOR Training International, Sales Advantage, Kurzu mezilidských vztahů a efektivní komunikace Dale Carnegie. Je certifikován pro práci s programy a metrikami Persona Global, Mental Thougness (Duševní odolnosti) a Integrovaného leadership modelu.

Domluví se anglicky, rusky a částečně německy. Petr se věnuje fotografii, rád běhá a lyžuje.

E-mail: petr@vyhnalek.cz

Videa a prezentace publikované na portálu

Komunikace je stará jako lidstvo samo. Proč nám tedy i ve 21. století dělá potíž správně vyslovit myšlenku tak, aby nás druzí pochopili? V dnešním videu se dozvíte, jak funguje převod mezi myšlenkou a řečí a o tom, co s tím můžeme dělat, když nám to zrovna moc nejde.

Možností, jak se sebevzdělávat, je dnes celá řada. Jednou z nich je vyzkoušet aplikaci iTunes U, která nabízí spoustu vzdělávacích materiálů včetně audio a video obsahu. Můžete zde najít video přednášky ze základních i středních škol, ale také z univerzit z Velké Británie či Austrálie. iTunes U je nabízeno zcela zdarma, můžete se tedy vzdělávat a učit téměř neustále. V dnešním podcastu si můžete poslechnout, jak aplikaci iTunes U používat a jak využít všechny možnosti, které nabízí.

Technologie a medicína k sobě patří již od nepaměti. Trendem poslední doby jsou chytrá zařízení a také takzvané “wearables” - chytré hodinky a náramky. Podívejte se na video, ve kterém se dozvíte, jak se dá pomocí chytrých zařízení sledovat zdravotní stav pacienta a v čem to může do budoucna lékařům velmi pomoci.

Aplikace Evernote je takový virtuální poznámkový blok, ve kterém můžete vytvářet rychlé poznámky, zapisovat si úkoly, přidávat obrázky a všechno mít neustále u sebe. V dnešním videu se dozvíte, jak aplikaci používat, aby vám přinesla co nejvíce užitku a ušetřila vám tak čas i práci při psaní poznámek.

Emoce jsou přirozenou a pravdivou součástí komunikace. Neignorujte emoce a nebojujte s nimi. Jak (nejen v novém roce) na emoce v komunikaci? Podívejte se na naše nové video a dozvíte se jak udržet vlastního slona v klidu, jak nenaštvat slony lidí okolo a jak zastavit slona, který už se rozběhl, zkrátka jak zvládat emoce v komunikaci.  

Duševní odolnost je kvalita, která do jisté míry určuje, jak produktivní jedinec bude, je-li vystaven stresorům, tlaku a výzvám. Studenti, kteří podávají dobrý výkon při cvičeních, nemusí podávat perfektní výkon při testech a zároveň studenti, kteří při cvičeních nejsou extra výkonní, mohou být při testech lepší, než průměr. Duševní odolnost ovlivňuje až 25% našeho výkonu. Jsme-li schopni zvládat tlak a minimalizovat účinky stresorů, pravděpodobně budeme schopni podat i lepší výkon. Poslechněte si, jak se stresory pracovat a jak odolávat tlaku. 

Od přírody nemáme změnu rádi a nechceme se měnit. Pro přírodu je důležité, abychom ušetřili energii, tedy dělali stejné věci pořád dokola s méně vydanou energií. Jenže někdy je změny třeba, rozumově se pro ni rozhodneme, ale realizace je neskutečně těžká. Proč to tak je? Rozhodli jste se něco změnit? Poradíme vám, jak změnu provést, tak aby pro vás byla příjemná nebo alespoň jednodušší. Podívejte se, jak pracovat s emocemi a se změnou. 

Učíme se všichni po celý život. Je na nás, jak k informacím a učení přistupujeme. Poslechněte si řadu doporučení, jak se naučit a zároveň uchovat získané znalosti, zkušenosti a informace a být schopni je aplikovat do budoucna. Tipy, nejen pro první školní den, zahrnují proces učení, používání "háčků", proces plánování a odpočinku, práci s poznámkami a doporučení, jak si látku zapamatovat.

Nestíháte? Stresují vás nové úkoly, které na vás "padají"? Nebo stíháte, ale chcete být efektivnější? Zkuste metodu Getting Things Done. 

Chcete svůj iPad proměnit v nástroj, který vám pomůže se studiem, prací či každodenní agendou? Nechte se inspirovat výběrem užitečných aplikací od Petra Máry.

Pokud si myslíte, že příprava na prezentaci začíná otevřením Powerpointu neměli byste si nechat ujít toto video.