Provozovatel

Společnost Roche sídlí ve švýcarské Basileji a díky kombinaci farmaceutických produktů a diagnostických metod je lídrem v oblasti zdravotnického výzkumu. Roche je největší biotechnologickou společností na světě, vyvíjí klinicky úzce specializovaná léčiva používaná v onkologii, imunologii, infekčním lékařství, očním lékařství a neurovědách. Společnost Roche je také celosvětově nejvýznamnějším dodavatelem testů in vitro diagnostiky, testů nádorových onemocnění založených na tkáňové diagnostice a má významné zásluhy na průkopnických objevech v léčbě diabetu.

Strategickým cílem personalizovaných léčebných postupů společnosti Roche je vývoj léků a diagnostických metod, které přispívají k podstatnému zlepšení zdraví a kvality života pacientů a zvyšují jejich šanci na přežití.

Společnost Roche byla založena v roce 1896 a více než století celosvětově významně přispívá ke zlepšení zdravotní péče. Světová zdravotnická organizace registruje v Seznamu nepostradatelných léků 24 léčivých přípravků vyvinutých společností Roche, mezi které patří život zachraňující antibiotika, antimalarika a chemoterapie. V roce 2014 společnost Roche zaměstnávala 88 500 zaměstnanců na celém světě a do výzkumu a vývoje investovala 8,9 miliard švýcarských franků. Koncern dosáhl obratu ve výši 47,5 miliard švýcarských franků. Skupina Roche je výhradním vlastníkem americké společnosti Genentech. V japonské společnosti Chugai Pharmaceutical vlastní společnost Roche majoritní podíl.

Podrobnější informace Vám poskytnou internetové stránky www.roche.com a www.roche.cz.

Tvorbu a technickou správu portálu zajišťuje společnost w3w.cz.