Jak odebírat podcasty

Všechny podcasty, tedy namluvené články či zvukové stopy videí z našeho portálu můžete odebírat na svých mobilních zařízeních a poslouchat kdekoli se vám bude líbit. Jak na to? Pro každou mobilní platformu je to trochu jiné, ale uvidíte, že velmi jednoduché.

iOS

Podcasts iOSChytré telefony a tablety od firmy Apple mají, oproti jiným platformám, aplikaci Podcasty jako nedílnou součást systému. Nemusíte tedy nic instalovat. Pro sledování podcastů Mojemedicina.cz stačí tento jednoduchý postup:

 1. Spusťte aplikaci Podcasty.
 2. Přejděte na poslední záložku "Hledat".
 3. Do vyhledávacího pole napište "Mojemedicina".
 4. V nalezených výsledcích otevřete detail podcastů.
 5. Přihlášte se k doběru pomocí tlačítka "Subscribe".
 6. Gratulujeme, jste přihlášeni k odběru podcastů MojeMedicina.cz.

O té doby uvidíte vždy v úvodní záložce "Moje podcasty" odkaz na všechny podcasty z našeho portálu. V záložce "Nastavení" si můžete upřesnit způsob, jakým s podcasty pracovat - zda se budou automaticky stahovat, jak budou řezany a podobně.

Android

V případě chytrých telefonů a tabletů na systému Android musíte stáhnout některou z aplikací, umožňující správu podcastů. Naše oblíbená je aplikace BeyondPod Podcast Manager.

Postup jak si podcasty z našeho portálu do této aplikace přidat:

 1. Nainstalujte si aplikaci BeyondPod z Obchodu Play, můžete si vybrat verzi určenou pro telefony BeyondPod Podcast Manager nebo pro tablety BeyondPod for Tablets.
 2. Pro přidání nového feedu zvolte Add feed.
 3. Klikněte na tlačítko lupy a do zobrazeného vyhledávacího pole napište mojemedicina pro vyhledání feedu a potvrďte.
 4. Nalezený feed Podcasty MojeMedicina.cz si přidáte kliknutím na tlačítko Subscribe. Feed si poté zařadíte do jedné z nabízených kategorií např. Science and Technology kliknutím na kategorii. V této kategorii pak feed najdete.
 5. Gratulujeme, jste přihlášeni k odběru podcastů MojeMedicina.cz.

Windows Phone 8

WP8 podcasts2go

Postup pro 8.1

Ve Windows Phone 8.1 můžete pro přehrávání podcastů využít standardní aplikaci "Podcasty".

 1. Spusťte aplikaci Podcasty
 2. Do hledacího pole zadejte "MojeMedicina"
 3. Vyberte vyhledaný seriál podcastů
 4. Pomocí (+) se můžete přihlásit k odběru podcastů (automaticky se vám budou stahovat, abyste je měli k dispozici offline)
 5. Jednotlivé díly si můžete přehrát na stránce "Díly"

Postup pro 8.0

Pro zařízení využívajících systém Windows Phone 8 musíte stáhnout některou z aplikací, umožňující správu podcastů. Pro tuto platformu jsme vybrali aplikaci Podcast2ᴳᴼ.

Postup jak si podcasty z našeho portálu do této aplikace přidat:

 1. Aplikaci si můžete vyhledat přímo ve Store jako "podcast2go" (bez uvozovek), případně nainstalovat přes web.
 2. Po spuštění aplikace přejděte do menu (ikona 4 vodorovných čar vlevo nahoře).
 3. Zvolte "search for podcasts".
 4. Do vyhledávacího pole zadejte mojemedicina.
 5. Vyberte vyhledaný výsledek.
 6. Stiskněte tlačítko "Subscribe".
 7. Gratulujeme, jste přihlášeni k odběru podcastů MojeMedicina.cz.

Ostatní zařízení

Pokud budete chtít podcasty odebírat na jiných zařízeních, třeba na stolních počítačích, jistě naleznete další zajímavé aplikace, které vám to umožní. Budete pro to potřebovat patrně jen adresu, na které se podcasty z našeho portálu nachází: www.mojemedicina.cz/rss/podcasts/.

V případě, že budete mít otázky, návrhy na vylepšení či tipy na další zajímavé aplikace, budeme rádi, když se námi o ně podělíte v komentářích pod článkem.

Související články

Technologické zajímavosti na portálu MojeMedicina

MojeMedicina Vám slouží již tři roky. Po celou tu dobu se snažíme nejen o zajímavý a užitečný obsah, ale také o to, aby MojeMedicina.cz odpovídala požadavkům na moderní multimediální portál, který nabízí svým návštěvníkům informace atraktivní formou bez ohledu na zařízení z jakého na něj přistupují nebo na zdravotní handicap, který mají.

Nevíte, co to je webcast, webinář a jak se odlišují? Přinášíme Vám jednoduchý slovníček.

Zdravotnické informace na Twitteru

Twitter patří mezi světově nejpopulárnější sociální sítě. Jeho výhodou oproti jiným sociálním sítím je jeho jednoduchost. Přehledy krátkých (a tedy výstižných) zpráv můžete sledovat i  bez registrace. Portál MojeMedicina od počátku roku 2013 také provozuje svůj Twitter účet