Slovníček internetových multimediálních pořadů a internetové komunikace

Nevíte, co to je webcast, webinář a jak se odlišují? Přinášíme Vám jednoduchý slovníček.

pojem

vysvětlení pojmu

užití

živý webcast živé internetové vysílání Přenosy z lékařských kongresů. Nemohli jste se akce zúčastnit fyzicky, ale můžete slyšet v reálném čase stejnou přednášku jeko její účastníci.
webcast on demand záznam vysílání zvuku a videa Záznam přednášek nebo speciálně natočené přednášky za účelem vzdělávání. Video je doplněno o prezentaci. Umožňuje vám shlédnout přednášky na místě a v čase, který si sami zvolíte.
podcast záznam vysílání zvuku Záznam zvukových pořadů, většinou ve formátu MP3, odkazované na webových stránkách spolu s popisem nahrávky.
webinář oboustranná komunikace mezi přednášejícím a posluchači Na rozdíl od webcastů probíhá při webovém semináři (webináři) komunikace oběma směry a účastníci tak mohou vznášet dotazy pomocí zpráv v chatu nebo hlasem.

Související články

Technologické zajímavosti na portálu MojeMedicina

MojeMedicina Vám slouží již tři roky. Po celou tu dobu se snažíme nejen o zajímavý a užitečný obsah, ale také o to, aby MojeMedicina.cz odpovídala požadavkům na moderní multimediální portál, který nabízí svým návštěvníkům informace atraktivní formou bez ohledu na zařízení z jakého na něj přistupují nebo na zdravotní handicap, který mají.

Zdravotnické informace na Twitteru

Twitter patří mezi světově nejpopulárnější sociální sítě. Jeho výhodou oproti jiným sociálním sítím je jeho jednoduchost. Přehledy krátkých (a tedy výstižných) zpráv můžete sledovat i  bez registrace. Portál MojeMedicina od počátku roku 2013 také provozuje svůj Twitter účet

Registrujte se a portál MojeMedicina se Vám přizpůsobí

Ať již jste laik nebo odborník ve zdravotnictví, po jednoduché registraci a přihlášení na portál MojeMedicina.cz se Vám otevře trošku jiný web. Sledování oblíbených autorů, vlastní organizace oblíbených článků podle vašich klíčových slov, vkládání vlastních poznámek, možnost přihlášení se k účasti na živém webmináři nebo možnost objednat si zpravodaj, který vám vyhovuje. To je portál MojeMedicina pro registrované uživatele. Podívejte se, co všechno pro Vás umí portál MojeMedicina ještě udělat.