Vyberte si téma živé diskuse s odborníkem

Portál MojeMedicina.cz ve spolupráci se Sekcí preventivní onkologie České onkologické společnosti pro vás připravuje sérii živých debat s veřejností, ve kterých se můžete zeptat odborníka na všechno, co vás zajímá z oblasti prevence rakoviny. Pomozte nám, prosím, vybrat téma pro příští živé vysílání. 

Jaké téma by vás zajímalo a koho byste se chtěli ptát při další živé diskusi na portálu MojeMedicina.cz?

  • 21.1% (8 hlasů) - Dědičnost nádorů (Doc. MUDr. Lenka Foretova PhD., Oddělení epidemiologie a genetiky nádorů MOU Brno)
  • 18.4% (7 hlasů) - Prevence v urologii (MUDr. Michaela Matoušková, Urocentrum Praha)
  • 15.8% (6 hlasů) - Problematika kouření a jak přestat
  • 15.8% (6 hlasů) - Prevence nádorů varlat (Prim.MUDr.Viera Bajčiová, CSc, FDN Brno)
  • 15.8% (6 hlasů) - Prevence a časný záchyt nádorů plic (Prof. MUDr. Jana Skřičková , CSc, přednostka Kliniky nemocí plicních a tuberkulózy, FN Brno)
  • 13.2% (5 hlasů) - Prevence a včasné odhalení rakoviny prsu (MUDr. Miroslava Skovajsová, Ph.D., Breast Unit Prague, Mamma centrum Háje)
Klíčová slova: prevence; zhoubné nádory

Související články

Prevence rakoviny tlustého střeva a screeningová kolonoskopie - záznam živého webcastu

23. září odpovídala v živém vysílání na portálu MojeMedicina MUDr. Milana Šachlová, Ph.D., CSc., primářka gastroenterologického oddělení Masarykova onkologického ústavu v Brně a vedoucí Sekce preventivní onkologie České onkologické společnosti na otázky o prevenci rakoviny tlustého střeva a konečníku. 

Odpovědi na otázky o prevenci rakoviny - záznam živého přenosu

V pátek v podvečer proběhla na brněnském výstavišti diskuse o rizicích a prevenci rakoviny. Odborníci na zhoubné nádory odpovídali živě na otázky, které pokládali občané přes internet v předchozích dnech nebo přímo během diskuse.  

Movember - změňte tvář mužského zdraví

Movember (MOustache+noVEMBER) není jen měsíc padajícího listí, ale také měsíc zarostlých mužských tváří. V průběhu každého listopadu je preventivní hnutí Movember zodpovědné za vypěstování miliónů knírů po celém světě. Muži s knírkem navyšují povědomí o rakovině prostaty, rakovině varlat a psychickém zdraví a také finanční prostředky na boj proti těmto nemocem. Přečtěte si co ohrožuje mužské zdraví, naučte se vyšetřit svá varlata podle návodů v našem videu a zeptejte se na prevenci zhoubných nádorů varlat.