Zdraví pod drobnohledem

Podívat se svému zdraví na kořínek snadno a rychle? Takovou příležitost budou mít obyvatelé
i návštěvníci Sedlčan už ve středu 11. září. Tamní nemocnice právě na tento den připravuje Den zdraví. V rámci něj nabídne všem zájemcům možnost zdarma absolvovat mimo jiné přístrojovou diagnostiku zaměřenou na váhu a podíl tuků a svalů v těle, poradenství spojené s problematikou křečových žil i hemeroidů, testy ze slin na hepatitidu C či HIV/AIDS a představí také Centrum screeningové kolonoskopie, které v nemocnici funguje. Den zdraví se bude konat na náměstí před nemocnicí od 10 do 16 hodin a připojí se k němu také Onkomaják, který pomáhá onkologickým pacientům a jejich blízkým.

Dne zdraví sedlčanské nemocnice se zúčastní přední specialisté jednotlivých oborů a návštěvníci tak budou mít možnost poznat nejmodernější postupy v léčbě či absolvovat individuální poradenství.

Sdružení Onkomaják program doplní se svou tradiční Střevo tour, se kterou v českých a moravských městech upozorňuje na prevenci i možnosti léčby nebezpečné nemoci, jež každoročně zabíjí téměř 5 tisíc Čechů. Se svou maketou tlustého střeva nabídne návštěvníkům podrobné informace a pomoc v rámci své kampaně „Vy a my společně proti rakovině tlustého střeva".

„Naše aktivity jsou zaměřené nejen na informace o onemocnění tlustého střeva a jeho léčbě, ale také
na možnosti, jak se mu vyvarovat změnou jídelníčku a životního stylu. Pozvání k účasti v programu Dne zdraví v sedlčanské nemocnici je tak pro nás další příležitostí, jak přispět k lepší informovanosti a motivaci lidí k péči o jejich zdraví. Jsme rádi, že spolupráce v rámci jednotlivých měst je stále výraznější a v návaznosti na spolupráci s dalšími organizacemi zabývajícími se prevencí a jednotlivým nemocemi, můžeme za zdraví nás všech bojovat společnými silami," říká Pavla Freij, ředitelka občanského sdružení Onkomaják.


V září se Onkomaják kromě Dne zdraví v Sedlčanech připojí také k již VI. ročníku putovní výstavy Ligy proti rakovině „Každý svého zdraví strůjcem", která začíná už 9. září v Praze 4 před obchodním centrem Arkády.

***

Další informace o CRC: www.onkomajak.cz; www.kolorektum.cz; www.rakovinastreva.cz
Další informace o nemocnici v Sedlčanech: www.nemocnice-sedlcany.cz

TISKOVÁ ZPRÁVA Praha, 19. srpna 2013  

Související články

Odpovědi na otázky o prevenci rakoviny - záznam živého přenosu

V pátek v podvečer proběhla na brněnském výstavišti diskuse o rizicích a prevenci rakoviny. Odborníci na zhoubné nádory odpovídali živě na otázky, které pokládali občané přes internet v předchozích dnech nebo přímo během diskuse.  

Movember - změňte tvář mužského zdraví

Movember (MOustache+noVEMBER) není jen měsíc padajícího listí, ale také měsíc zarostlých mužských tváří. V průběhu každého listopadu je preventivní hnutí Movember zodpovědné za vypěstování miliónů knírů po celém světě. Muži s knírkem navyšují povědomí o rakovině prostaty, rakovině varlat a psychickém zdraví a také finanční prostředky na boj proti těmto nemocem. Přečtěte si co ohrožuje mužské zdraví, naučte se vyšetřit svá varlata podle návodů v našem videu a zeptejte se na prevenci zhoubných nádorů varlat.  

Zpráva o zdraví českého národa

"Buďte tak hodní, a pečujte o své zdraví", nám vzkazuje Zpráva o zdraví českého národa. Při jejím čtení na portálu MojeMedicina, můžete hned začít. Přinášíme videa a odkazy na další informace o prevenci.