Zdraví pod drobnohledem

Podívat se svému zdraví na kořínek snadno a rychle? Takovou příležitost budou mít obyvatelé
i návštěvníci Sedlčan už ve středu 11. září. Tamní nemocnice právě na tento den připravuje Den zdraví. V rámci něj nabídne všem zájemcům možnost zdarma absolvovat mimo jiné přístrojovou diagnostiku zaměřenou na váhu a podíl tuků a svalů v těle, poradenství spojené s problematikou křečových žil i hemeroidů, testy ze slin na hepatitidu C či HIV/AIDS a představí také Centrum screeningové kolonoskopie, které v nemocnici funguje. Den zdraví se bude konat na náměstí před nemocnicí od 10 do 16 hodin a připojí se k němu také Onkomaják, který pomáhá onkologickým pacientům a jejich blízkým.

Dne zdraví sedlčanské nemocnice se zúčastní přední specialisté jednotlivých oborů a návštěvníci tak budou mít možnost poznat nejmodernější postupy v léčbě či absolvovat individuální poradenství.

Sdružení Onkomaják program doplní se svou tradiční Střevo tour, se kterou v českých a moravských městech upozorňuje na prevenci i možnosti léčby nebezpečné nemoci, jež každoročně zabíjí téměř 5 tisíc Čechů. Se svou maketou tlustého střeva nabídne návštěvníkům podrobné informace a pomoc v rámci své kampaně „Vy a my společně proti rakovině tlustého střeva".

„Naše aktivity jsou zaměřené nejen na informace o onemocnění tlustého střeva a jeho léčbě, ale také
na možnosti, jak se mu vyvarovat změnou jídelníčku a životního stylu. Pozvání k účasti v programu Dne zdraví v sedlčanské nemocnici je tak pro nás další příležitostí, jak přispět k lepší informovanosti a motivaci lidí k péči o jejich zdraví. Jsme rádi, že spolupráce v rámci jednotlivých měst je stále výraznější a v návaznosti na spolupráci s dalšími organizacemi zabývajícími se prevencí a jednotlivým nemocemi, můžeme za zdraví nás všech bojovat společnými silami," říká Pavla Freij, ředitelka občanského sdružení Onkomaják.


V září se Onkomaják kromě Dne zdraví v Sedlčanech připojí také k již VI. ročníku putovní výstavy Ligy proti rakovině „Každý svého zdraví strůjcem", která začíná už 9. září v Praze 4 před obchodním centrem Arkády.

***

Další informace o CRC: www.onkomajak.cz; www.kolorektum.cz; www.rakovinastreva.cz
Další informace o nemocnici v Sedlčanech: www.nemocnice-sedlcany.cz

TISKOVÁ ZPRÁVA Praha, 19. srpna 2013  

Související články

Odpovědi na otázky o prevenci rakoviny - záznam živého přenosu

V pátek v podvečer proběhla na brněnském výstavišti diskuse o rizicích a prevenci rakoviny. Odborníci na zhoubné nádory odpovídali živě na otázky, které pokládali občané přes internet v předchozích dnech nebo přímo během diskuse.  

Movember - změňte tvář mužského zdraví

Movember (MOustache+noVEMBER) není jen měsíc padajícího listí, ale také měsíc zarostlých mužských tváří. V průběhu každého listopadu je preventivní hnutí Movember zodpovědné za vypěstování miliónů knírů po celém světě. Muži s knírkem navyšují povědomí o rakovině prostaty, rakovině varlat a psychickém zdraví a také finanční prostředky na boj proti těmto nemocem. Přečtěte si co ohrožuje mužské zdraví, naučte se vyšetřit svá varlata podle návodů v našem videu a zeptejte se na prevenci zhoubných nádorů varlat.  

Třetinu všech nádorových onemocnění způsobuje kouření. Jak se ho zbavit? Zeptejte se ve středu 3. června od 16 hodin

Uvažujete o tom, že byste přestali kouřit? Každou první středu v měsíci členové Sekce preventivní onkologie České onkologické společnosti odpovídají živě na dotazy veřejnosti o prevenci rakoviny. První červnová středa bude věnována právě závislosti na tabáku. Na vaše otázky bude odpovídat Doc. MUDr. Eva Králíková, CSc., která vede Centrum pro závislé na tabáku III. interní kliniky 1. LF UK a VFN v Praze na Karlově náměstí. Paní docentka je také předsedkyní Společnosti pro léčbu závislosti na tabáku a její specializací je epidemiologie, prevence a léčba závislosti na tabáku. Nalaďte si ve středu 3. června v 16 hodin portál MojeMedicina a přestaňte kouřit.