Co děláte pro prevenci, paní primářko?

Co děláte pro prevenci, paní primářko?

Zeptali jsme se paní prim. MUDr. Viery Bajčiové, CSc. z Kliniky dětské onkologie LF MU a FN Brno, členky výborů Sekce pediatrické onkologie a Sekce preventivní onkologie České onkologické společnosti, co ona osobně dělá pro to, aby neonemocněla. Poslechněte si, jaký je vztah mezi životním stylem a genetikou.    

Video

Podcast

Přehrajte si zvukovou stopu videa:

Podívejte se na další informace o preventivních vyšetřeních a opatřeních, zmíněných ve videu:  

Související články

Movember - změňte tvář mužského zdraví

Movember (MOustache+noVEMBER) není jen měsíc padajícího listí, ale také měsíc zarostlých mužských tváří. V průběhu každého listopadu je preventivní hnutí Movember zodpovědné za vypěstování miliónů knírů po celém světě. Muži s knírkem navyšují povědomí o rakovině prostaty, rakovině varlat a psychickém zdraví a také finanční prostředky na boj proti těmto nemocem. Přečtěte si co ohrožuje mužské zdraví, naučte se vyšetřit svá varlata podle návodů v našem videu a zeptejte se na prevenci zhoubných nádorů varlat.  

Než dostanete svůj lék

Co všechno se musí stát, než dostane pacient svůj lék? V srpnu jsme vám představili šest kroků, které trvají 12 let a stojí miliardu švýcarských franků. 

O lidském těle a lékařské vědě

Poslechněte si, co řekli lékařské osobnosti v cyklu GALEOS (GAlerie LÉkařských Osobností).  Co obdivují na lidském těle a odhalování jeho fungování.