Než dostanete svůj lék

Než dostanete svůj lék

Co všechno se musí stát, než dostane pacient svůj lék? V srpnu jsme vám představili šest kroků, které trvají 12 let a stojí miliardu švýcarských franků. 

Video

Podcast

Přehrajte si zvukovou stopu videa:

Film Od Myšlenky k vynálezu představuje celý proces vzniku nového léčiva, od identifikace molekulárního cíle léčiva až po vstup na trh a ztrátu patentové ochrany. Jak probíhá výzkum a vývoj a co všechno se musí stát, aby mohl lék pomáhat nemocným? Jak probíhá a co zjišťuje klinické zkoušení a co jsou to generika a biosimilars? Ty a další otázky zodpovídá film Od myšlenky k vynálezu, který jsme pro vás přeložili do češtiny.

Klíčová slova: advent; léčiva; vývoj

Související články

O lidském těle a lékařské vědě

Poslechněte si, co řekli lékařské osobnosti v cyklu GALEOS (GAlerie LÉkařských Osobností).  Co obdivují na lidském těle a odhalování jeho fungování.  

O silvestrovském díle Dobrých rad

Dostali jsme se nakonec našeho adventího kalendáře. Portál MojeMedicina Vám přeje krásné Vánoce a hodně zdraví a štestí do nového roku a přináší Vám své poslední adventní video s radou pro chvíle na samém konci roku. 

Jediný díl cyklu Dobré rady, ve kterém si nezahrály děti má název Jak se vypořádat s kocovinou a uveřejníme ho poslední den tohoto roku. Poslechněte si pozvánku moderátora cyklu MUDr. Pešiny. 

Přání k Vánocům od předsedy České onkologické společnosti

Co přeje prof MUDr. Jiří Vorlíček, CSc., předseda České onkologické společnosti k Vánocům a do života nám všem a co popřál České onkologické společnosti do roku 2014?