Písničky pro Lymfom Help

Písničky pro Lymfom Help

Pro občanské sdružení Lymfom help, které pomáhá, sdružuje a poskytuje rady pacientům s maligním lymfomem, jejich blízkým a přátelům vzniklo díky síti rádií Media Bohemia vánoční charitativní CD Hit za hitem s výběrem dvaceti českých a slovenských hitů. Zpěváci věnovali své hity, Sára Soudková nafotila přebal a  občanské sdružení Lymfom help předá získané prostředky registrům dárců kostní dřeně.

Video

Textový přepis

Tip: Kliknutím na místo v textu, přetočíte přehrávané video.

Po úspěchu prvního charitativního cédéčka Hit za hitem, které bylo za deset dní vyprodáno a získalo platinovou desku, se síť hitrádií skupiny Media Bohemia rozhodla pokračovat v tomto projektu i podruhé. - Po roce můžeme navázat na úspěšné cédéčko Hit za hitem v jeho druhé verzi, ke které nám pomohl opět Igor Timko, který je už naším dvorním moderátorem hitparády hitrádií. A poprosili jsme Ewu Farnou, která kývla na spolupráci. - Je to charitativní akce a když můžu pomoct tím, že zpívám a mám, dejme tomu, aspoň trošku profláklé jméno a můžu to využít na dobrou věc, tak to vždycky ráda udělám. - Oba hlavní aktéři se setkali opět ve fotoateliéru Sáry Saudkové, aby nafotili sérii unikátních fotek. - Já jsem už takový věrný kůň ze stáje Lymfom Helpu a ráda s nimi spolupracuji, a proto jsem fotografovala pro toto cédéčko na přebal a velice mě to těší. - Sdružení Lymfom Help podporuje a pomáhá pacientům, kteří onemocněli maligním lymfomem, což je hematologická, onkologická diagnóza. A jsme velmi rádi, že tady tento projekt charitativního cédéčka se podařilo uskutečnit i v letošním roce, protože ten loňský měl velký úspěch a finanční prostředky, které se díky němu podařilo získat, pomohou tuzemským registrům dárců kostní dřeně. Mezitím se v hitrádiích připravila sestava největších hitů a došlo i na tiskovou konferenci, kde bylo album i pokřtěno. - Máme tu dvacátého pátého listopadu alias novembera a my jsme Vám slibovali s Ewičkou Farnou, že tento den pokřtíme a uvedeme novou komplilaci Hit za hitem, která vznikla díky Hitrádiu. A když ve světě jsou nájemní vrahové, pro dnešní den máme nájemné moderátory Ewu Farnou. - Ahoj. - A Igor Timko, ahoj! - Co je nového, Ewi? - Všechno dobré. - Připraveni? - Připraveni. - Tak jdeme na to! - Od pětadvacátého listopadu si ho pak můžete pořídit i Vy. Cena CD bude i tentokrát padesát korun a výtěžek prodeje bude věnován stejně jako minule pacientskému sdružení Lymfom Help. - Říká se, že nemocní mají jen jedno přání, a to být zdraví. A my zdraví bychom měli takto přesně pomáhat těm, kteří to potřebují. Když se dá pomoct, to je z naší strany to nejmenší, co můžeme udělat. Za pomoc děkuje vaše Hitrádio.

Podcast

Přehrajte si zvukovou stopu videa:

 Kam dál:

  • charitativní CD si můžete zakoupit a pomoci tak nemocným maligním lymfomem na stránkách Hitrádia
  • Informace o Lymfom Helpu na stránkách MojeMedicina.cz 
  • Webové stránky občanského sdružení  Lymfom Help
  • FaceBook občanského sdružení Lymfom Help

Související články

Než dostanete svůj lék

Co všechno se musí stát, než dostane pacient svůj lék? V srpnu jsme vám představili šest kroků, které trvají 12 let a stojí miliardu švýcarských franků. 

O lidském těle a lékařské vědě

Poslechněte si, co řekli lékařské osobnosti v cyklu GALEOS (GAlerie LÉkařských Osobností).  Co obdivují na lidském těle a odhalování jeho fungování.  

O silvestrovském díle Dobrých rad

Dostali jsme se nakonec našeho adventího kalendáře. Portál MojeMedicina Vám přeje krásné Vánoce a hodně zdraví a štestí do nového roku a přináší Vám své poslední adventní video s radou pro chvíle na samém konci roku. 

Jediný díl cyklu Dobré rady, ve kterém si nezahrály děti má název Jak se vypořádat s kocovinou a uveřejníme ho poslední den tohoto roku. Poslechněte si pozvánku moderátora cyklu MUDr. Pešiny.