Klinická data bevacizumabu v úvodní léčbě karcinomu vaječníků: GOG-0218

Studie GOG-0218 splnila primární cíl prodloužení přežití bez progrese (PFS) při úvodní léčbě pokročilého karcinomu vaječníků. Léčba byla dobře snášena, profil bezpečnosti bevacizumabu byl podobný jak u jiných typů nádorů. Režim CP + bevacizumab - pokračující monoterapie bevacizumabem v dávce 15 mg/kg po dobu 15 měsíců by měl být považován za standard léčby pokročilého karcinomu vaječníků.

Prezentace byla uvedena 25. října 2010 v Praze na satelitním sympóziu Inhibiting angiogenesis: a new frontier in ovarian cancer therapy, které proběhlo v rámci 14. konference IGCS. Ostaní prezentace naleznete zde.

Stáhněte si prezentaci (formát PPT, velikost 3,7 MB)

Související články

Přednáška přináší přehled výsledků klinických studií fáze III, jež podávají důkazy úrovně 1 pro léčbu  pokročilého ovariálního karcinomu bevacizumabem v kombinaci s chemoterapií a následnou udržovací monoterapii bevacizumabem.

Avastin má dobře definovaný profil bezpečnosti a to na základě dat ze studií fáze III u různých typů nádorů a rozsáhlých dat z běžné praxe.

Žena, 54 let, anamnéza zvýšené teploty, bolestí břicha a pánve a častějšího močení po dobu několika týdnů; Nádorové plaky podél levé pánevní stěny se šířením do levého uterosakrálního ligamenta; Masa 6x4x4cm v retroperitoneu, v níž je zavzata aorta, dutá žíla a začátek dolní mezenterické tepny