Cílená léčba melanomu

Úspěšně odzkoušené léky jsou již volně k prodeji na americkém trhu, v českých podmínkách prozatím v klinickém zkoušení. Přesto už na šesti místech po České republice prošly novou léčbou stovky pacientů.

Hostem pořadu Hydepark, který vysílala 17. října Česká televize byl Doc. MUDr. Igor Puzanov původem český lékař působící v onkologickém centru Vanderbiltovy univerzity. S moderátorem Lukášem Dolanským hovořili o moderní cílené léčbě melanomu. K dispozici byl rovněž prostor pro dotazy diváků.

Odkaz vede na externí internetové stránky, portál MojeMedicína nemůže odpovídat za obsah těchto stránek. Vždy informace z jakýchkoli internetových stránek konzultujte s Vaším lékařem.


Související články

Dr. Grant McArthur z Peter MacCallum Cancer Centre v Melbourne popisuje na souboru casuistik nové možnosti léčby melanomu v genomické éře.

Přednáška představuje novou léčbu metastatického melanomu a dokumentuje její účinnost na konkrétních casuistikách pacientů, odléčených v Masarykově onkologickém ústavu v rámci klinické studie.

Kazuistika 62 letého muže, prezentovaná Igorem Puzanovem 24. dubna 2012.