Tato stránka obsahuje odborné informace, které jsou určeny pro lékaře, lékárníky, zdravotnický personál, nelékařské zdravotnické odborníky a studenty lékařských fakult a zdravotnických škol.
Na základě uvedené zdravotnické odbornosti vám nemůžeme zpřístupnit obsah s informacemi o léčivech na předpis určený pro lékaře a lékárníky. Máte-li odpovídající zdravotnickou odbornost, potvrďte to prosím. Potvrzuji, že jsem: Lékař nebo lékárník Nelékařský zdravotnický odborník Laik

Gynekologické zhoubné nádory

V České Republice každoročně onemocní asi 1000 žen nádorem vaječníků, vejcovodů nebo pobřišnice. Příznaky jsou nespecifické, proto je onemocnění často diagnostikováno v relativně pokročilém stádiu.

Přesto je kombinovanou léčbou možno dosáhnout vyléčení nebo dlouhodobého přežití. Základem je operace, při které chirurg odstraní nádor vaječníku a v dutině břišní. Je důležité aby operaci provedl zkušený operatér. Po operaci následuje chemoterapie, v poslední době může být u vhodných případů doplněna cílenou (biologickou) léčbou.