Informace o biologické léčbě revmatoidní artritidy vždy u sebe

Informace o biologické léčbě revmatoidní artritidy vždy u sebe

Pokud jste lékař, léčíte pacienty s revmatoidní artritidou a máte tablet nebo chytrý telefon s operačním systémem iOS, pak právě pro Vás je nyní v AppStore k dispozici zdarma ke stažení mobilní aplikace Revmatoidní artritida. Co obsahuje a jaké má funkce?    

Víte, že na portálu MojeMedicina jsou informace o léčbě revmatoidní artritidy, ale je tam toho tolik a Vám se to nechce hledat? Nyní máte jen to, co je pro vás zajímavé na jednom místě a navíc kdykoliv při sobě.

Aktuální články, prezentace, videa, přehled odborných akcí i multimediální přednášky z oblasti biologické léčby revmatoidní artritidy můžete jednoduše prohlížet přímo na vašem iPadu či iPhone pomocí nové aplikace Revmatoidní artritida. Provozovatelem aplikace je společnost Roche, s.r.o., na vývoji aplikace pracovala společnost w3w, s.r.o. a aplikaci si můžete zdarma stáhnout na AppStore

Aplikace je rozdělena  na pět částí. Na úvodní stránce vám aplikace nabídne odkazy na informace o biologických léčivech RoActemra a Mabthera, odkazy vedou na stránky Evropské lékové agentury EMA a Státního ústavu pro kontrolu léčiv SÚKL a také na portál MojeMedicina.cz. 

Pokud se nenecháte odvést ven z aplikace, bude vám na dolní liště nabídnuto vybrat si některou z odborných přednášek, článků, prostudovat si informace z klinických studií nebo si zobrazit kalendář akcí z oblasti revmatologie.

Odborné přednášky kdekoliv, kdykoliv, k poslechu nebo jen ke čtení 

Přímo na iPadu nebo iPhonu můžete sledovat i přednášky, které zazněly na satelitních sympóziích o biologické léčbě v rámci významných tuzemských kongresů,  nejnověji sympózium konané v rámci 58. výročního sjezdu českých a slovenských revmatologů, které přineslo nejen novinky z oblasti biologické léčby revmatoidní artritidy, ale i odpovědi na nejčastější otázky z oblasti indikačních omezení a revizí. Najdete zde i přednášky z minulých ročníků Třeboňských revmatologických dnů, ale i z X. Slapského sympozia, ze Sjezdu českých a slovenských revmatologů v Olomouci, či z Jarního semináře o revmatoidní artritidě v Praze.  

Přednášky si můžete jen tak pustit, poslouchat přednášejícího a prohlížet synchronizované slidy prezentace, nebo se pomocí výběru ze slidů posunout na místo přednášky, které vás zajímá nejvíce. Jste-li ve veřejném prostoru, můžete si ztlumit zvuk a pustit si titulky. 

Články a informace o klinických studiích na kliknutí 

Aplikace zařazuje také články na téma biologické léčby revmatoidní artritidy, ať už převzaté z lékařských časopisů nebo napsané pro aplikaci Revmatoidní artritida nebo portál MojeMedicina.

Na dolní liště aplikace najdete také přehled klinických studií vyhodnocujících bezpečnost a účinnost biologické léčby revmatoidní artritidy. Informace o studiích Reflex, Brevacta, Summacta, Cherish, Tender, Adacta, Radiate a dalších. Chcete-li detailnější informace o některé ze studií, přenese vás aplikace na portál MojeMedicina.

S aplikací můžete i plánovat, je zde pro vás k dispozici přehled nejvýznamnějších českých a zahraničních revmatologických odborných setkání.

Jen to, co Vás zajímá, ve vaší kapse nebo kabelce

Aplikace bude průběžně aktualizována a tak se mohou její uživatelé těšit již například na přednášky o biologické léčbě, které zazní na Třeboňských revmatologických dnech v lednu příštího roku. Doufáme, že vám tato aplikace přinese nové informace k podpoře vaší odpovědné práce a to příjemným a pohodlným způsobem.

Aplikace bude ke shlédnutí na Třeboňských revmatologických dnech, kde si ji 8. ledna můžete vyzkoušet a dostat odpovědi na vaše otázky k aplikaci.   

 

Související články

Monoterapie revmatoidní artritidy biologickými léčivy ve světle poznatků o adherenci k léčbě

Biologické přípravky by měly být při léčbě revmatoidní artritidy podávány v kombinaci se syntetickými chorobu modifikujícími léčivy, především s methotrexátem. U části nemocných je ale léčba methotrexátem z různých důvodů kontraindikována a proto je asi 30 % pacientů předepisována biologická léčba v monoterapii. Ovšem methotrexát neužívá také mnoho nemocných, kterým je lékařem předepisován a proto je podíl monoterapie biologiky zřejmě výrazně vyšší než ukazují údaje z registrů biologické léčby.

Přednáška, která zazněla v březnu 2012 na Jarním semináři se zabývá monoterapií biologickými léčivy, pro kterou má v ČR indikaci etanercept, adalimumab, certolizumab a  tocilizumab. Konzistentní data o lepší účinnosti monoterapie má pouze tocilizumab.

Personalizace medicíny může zlepšit léčebnou odpověď a současně redukovat náklady na výzkum nových léčiv i zdravotního systému.