Tato stránka obsahuje odborné informace, které jsou určeny pro lékaře, lékárníky, zdravotnický personál, nelékařské zdravotnické odborníky a studenty lékařských fakult a zdravotnických škol.
Na základě uvedené zdravotnické odbornosti vám nemůžeme zpřístupnit obsah s informacemi o léčivech na předpis určený pro lékaře a lékárníky. Máte-li odpovídající zdravotnickou odbornost, potvrďte to prosím. Potvrzuji, že jsem: Lékař nebo lékárník Nelékařský zdravotnický odborník Laik

Finance a statistika v medicíně

Čísla mají v medicíně a zdravotní péči stále důležitější roli. Čísla obsažená ve statistikách národních registrů a registrů jednotlivých léčebných modalit vypovídají o incidenci a prevalenci jednotlivých diagnóz, ale také o úspěšnosti léčby a účelnosti vynaložených prostředků. Číslům z registrů se věnujeme také v části Medicine based evidence.     
Další pro medicínu a zdravotnictví důležitá čísla s dopadem na pacienta a dostupnost péče se skrývají v problematice stanovování a hodnocení ceny terapie, systému úhrad, celkových nákladů na léčbu, poměrných ukazatelů nákladů (např. QUALY, ICER) a nákladů na medicínské technologie a vývoj léčebných modalit. Portál MojeMedicina přináší informace i z této oblasti.