Tato stránka obsahuje odborné informace, které jsou určeny pro lékaře, lékárníky, zdravotnický personál, nelékařské zdravotnické odborníky a studenty lékařských fakult a zdravotnických škol.
Na základě uvedené zdravotnické odbornosti vám nemůžeme zpřístupnit obsah s informacemi o léčivech na předpis určený pro lékaře a lékárníky. Máte-li odpovídající zdravotnickou odbornost, potvrďte to prosím. Potvrzuji, že jsem: Lékař nebo lékárník Nelékařský zdravotnický odborník Laik

Primární péče o onkologického pacienta

Pacient v aktivní onkologické léčbě a pacient po ukončené onkologické léčbě se vrací do ordinace svého praktického lékaře, se kterým řeší důsledky toxicity onkologické léčby, jako je leukopenie, neutropenie, anemie, sarkopenie, nevolnost, zvracení, postradiační kolitida a další nežádoucí neurotoxické, nefrotoxické a kardiotoxické vlivy onkologické léčby. Důležitou rolí praktického lékaře je také pomoc v otázkách výživy v době těžké nemoci. Rady pro řešení nežádoucích účinků onkologické léčby a dalších potíží, se kterými se mohou setkat praktičtí lékaři u svých onkologických pacientů, připravili onkologové, výživoví specialisté a další odborníci na onkologickou problematiku.