Pozvánka na webcast z Brněnských onkologických dnů

Na letošních Brněnských onkologických dnech pro vás portál MojeMedicina natočil přes 40 přednášek ze dvou satelitních sympózií, dvou edukačních bloků, dvou sekcí, celý seminář pro praktické lékaře, řadu rozhovorů a živý webcast pro veřejnost o prevenci rakoviny, jehož záznam je již uveřejněn. Přednášky budeme zveřejňovat postupně, počínaje dneškem. Zatím si poslechněte pozvání k poslechu přednášek od paní Dr. Christiane Hamacher, generální ředitelky společnosti Roche, která se letos zúčastnila konference poprvé. Jaké dojmy si z naší největší onkologické konference odnesla?  

Video

Podcast

Přehrajte si zvukovou stopu videa:

Všechny přednášky jsou zařazovány do tématu Brněnské onkologické dny 2015 v našem archivu. Sledujte jej a nic vám neunikne. 

Související články

Záznam živého přenosu z Brněnských onkologických dní 2015 na téma prevence rakoviny

8. dubna 2015 odpoledne se uskutečnil živý přenos z největší tuzemské onkologické konference Brněnských onkologických dnů. Veřejnost měla možnost ptát se živě 90 minut na prevenci a včasný záchyt rakoviny. Přinášíme vám záznam. Poslechněte si odpovědi na otázky ze skutečného života. Pokud nenajdete odpověď na tu svou otázku, podívejte se na program dalších živých přenosů o prevenci rakoviny a zeptejte se.   

10 let s Avastinem - webcast

Na letošních Brněnských onkologických dnech jsme oslavili také jedny narozeniny a sice desáté narozeniny přípravku Avastin. Již deset let mají naši lékaři možnost získávat vlastní zkušenosti s léčbou bevacizumabem. Jedno ze satelitních sympózií zavzpomínalo na těch 10 let s Avastinem odbornými přednáškami. Poslechněte si je.    

EU schválila Avastin plus chemoterapii pro pacientky s pokročilým karcinomem děložního čípku

Avastin je po téměř deseti letech prvním preparátem, který prodlužuje přežívání pacientek s touto pokročilou chorobou.
Evropská komise (EU) schválila 8. dubna Avastin® (bevacizumab) v kombinaci se standardní chemoterapií (paklitaxel a cisplatina, či alternativně paklitaxel a topotekan u pacientek, které nemohou být léčeny platinovým režimem) pro léčbu dospělých pacientek s perzistujícím, rekurentním nebo metastatickým karcinomem děložního čípku.1