Pozvánka na přednášky 5. ročníku Klubu mladých nefrologů

Paní profesorka Romana Ryšavá Vás zve na webcast z 5. ročníku Klubu mladých nefrologů, který se konal 30.-31. října na Vysočině, tentokrát se zaměřením na cévní problematiku v nefrologii. Na Klubu přednášeli jak renomovaní nefrologové, tak mladí lékaři, kteří přispěli svými zajímavými casuistikami. Co dalšího přinesl letošní Klub mladých nefrologů v roce, kdy slavíme 60 let dialyzační aktivity v České republice, shrnuje paní profesorka. Přednášky pro vás zpracováváme a budou k dispozici příští týden.       

Video

Podcast

Přehrajte si zvukovou stopu videa:

Než bude k dispozici celý webcast, můžete se také podívat na rozhovor, ve kterém vzpomíná paní primářka Lachmanová a paní profesorka Ryšavá na začátky setkávání Klubu mladých nefrologů, nebo si připoemout přednášky předchozích ročníků (odkazy vlevo).

Související články

Poslední říjnový víkend se na Vysočině konal již pátý ročník Klubu mladých nefrologů v novodobých dějinách. Klub mladých nefrologů má však mnohem delší historii, která sahá až do roku 1990, kdy 5. prosince Klub vzniká. Na letošním setkání zavzpomínaly na začátky Klubu mladých nefrologů jeho zakladatelka, paní primářka MUDr. Jana Lachmanová, spolu s jednou z prvních přednášejících z řad mladých nefrologů, paní prof. MUDr. Romanou Ryšavou, CSc. Poslechněte si je.  

Onkologové, chirurgové, radiologové a další odborníci se sešli v Kroměříži - pozvánka na webcast

V pátek 20. září se v Kroměříži  konal již pátý ročník Pracovního setkání (nejen) onkologů a chirurgů (nejen) Jihomoravského kraje. Stejně jako v předchozích letech i zde jsme byli s kamerou a připravujeme pro vás zveřejnění všech přednášek. Zatím si poslechněte videopozvánku pana profesora Kaly za chirurgy a pana profesora Vyzuly za onkology. Webcast z pracovního setkání najdete na portálu MojeMedicina 8. října 2013.   

12. září se v sídle Veřejné ochránkyně práv v Brně konalo 5. psychoonkologické sympozium, tentokrát na téma Dítě v onkologické péči. I letos pro vás portál MojeMedicina všechny přednášky natočil a připravuje je ke zveřejnění v nejbližších dnech. Zatím si poslechněte úvodní slovo předsedkyně Psychoonkologické sekce České onkologické společnosti ČLS J.E.P.