Vzpomínka na začátky setkávání Klubu mladých nefrologů

Poslední říjnový víkend se na Vysočině konal již pátý ročník Klubu mladých nefrologů v novodobých dějinách. Klub mladých nefrologů má však mnohem delší historii, která sahá až do roku 1990, kdy 5. prosince Klub vzniká. Na letošním setkání zavzpomínaly na začátky Klubu mladých nefrologů jeho zakladatelka, paní primářka MUDr. Jana Lachmanová, spolu s jednou z prvních přednášejících z řad mladých nefrologů, paní prof. MUDr. Romanou Ryšavou, CSc. Poslechněte si je.  

Video

Podcast

Přehrajte si zvukovou stopu videa:

Přednášky ze setkání Klubu mladých nefrologů pro vás zpracováváme. Webcast bude k dispozici v týdnu od 16. listopadu. Zatím si poslechněte pozvánku od paní prof. MUDr. Romany Ryšavé, CSc.

Související články

Historie Klubu mladých nefrologů sahá až do roku 1990. O historii, poslání a činnosti Klubu mladých nefrologů hovořila na setkání obnoveného Klubu mladých nefrologů na konci roku 2011 prim. MUDr. Jana Lachmanová.

Klub mladých nefrologů 2011 - webcast

Po delší přestávce byla obnovena činnost Klubu mladých nefrologů, jehož historie sahá až do roku 1990, kdy se poprvé, 5. prosince, schází. Prvního setkání se zúčastnilo 21 mladých lékařů do 36 let a setkání pokračovala až do roku 1997. O 21 let později, 25. a 26. listopadu 2011, se schází Klub mladých nefrologů opět.

Klub mladých nefrologů 2012 - webcast

V polovině listopadu se sešli v Olomouci začínající nefrologové s těmi zkušenými na dalším ročníku obnovených setkání Klubu mladých nefrologů, jehož historie sahá až do roku 1990.