Co víte o svých uzlinách?

Co víte o svých uzlinách?

K dnešnímu Mezinárodnímu dni lymfomu vám předkládáme kvíz, ve kterém si můžete ověřit svoje znalosti o lymfatickém systému. 

Co víte o svých uzlinách?

Některé části našeho těla známe velice dobře a to včetně jejich funkcí a významu pro naše zdraví, ale když přijde řeč na lymfatický systém, mnoho lidí si už neví rady, protože mnohdy ani neumí popsat, kde se jejich lymfatický systém nachází, někdo sice o lymfatických uzlinách slyšel, ale již neví, jaký význam pro jeho tělo má. Jak jste na tom vy?

Sdílejte informaci o dni lymfomu na Facebooku a Twitteru s hashtagem #DenLymfomu! Možná někdo díky tomu rozezná svou nemoc a začne ji léčit natolik včas, že bude mít šanci na úplné vyléčení!

Klíčová slova: kvíz; lymfomy

Související články

Mezinárodní den lymfomu 15. září 2015 - Nikdy to nevzdávejte! Sdílejte na sociálních sítích.

Mezinárodní den lymfomu připadá každoročně na 15. září a jeho cílem je neustálé zvyšování povědomí o onemocnění maligním lymfomem, včetně rozpoznání příznaků a včasné návštěvy lékaře. Při příležitosti tohoto dne startuje sdružení Lymfom Help novou osvětovou kampaň. 

Fotografická soutěž opakovaně pořádaná občanským sdružením LYMFOM HELP, O.S. Soutěž je určena všem pacientům s onkologickým onemocněním, lidem, kteří se již vyléčili, ošetřovatelům, rodinným příslušníkům či přátelům lidí s onkologickým onemocněním.

Informace pro pacienty o maligních lymfomech, jejich incidenci, diagnostice a léčbě na stránkách sdružení LYMFOM HELP.