O melanomech

Informace o melanomech, jejich rozpoznání, prevenci, léčbě a kontakty na centra léčby.

Stránky věnované melanomům publikované odborníky z Dermatovenerologické kliniky 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

http://melanomy.cz/

Informace o rozpoznání melanomu, poradenství, diskusní fórum, test k určení fototypu a rizika vzniku melanomu, prevence, mýty a pověry, seznam pracovišť, která provádějí vyšetření digitálním dermatoskopem. Informace o Evropském dni melanomu a dalších akcích.

Odkaz vede na externí internetové stránky, portál MojeMedicína nemůže odpovídat za obsah těchto stránek. Vždy informace z jakýchkoli internetových stránek konzultujte s Vaším lékařem.

Související články

Pacienti s bazaliomem kůže se mohou zdarma zapojit do klinické studie ve čtyřech centrech v České republice. Další čtyři centra budou otevřena v následujících měsících.

23. dubna 2009 byla hostem rozhlasového pořadu Rodinný lékař MUDr. Monika Arenbergerová, Ph.D. z Dermatovenerologické klinika, FNKV Praha. Hlavním tématem byly melanomy a nebezpečí rakoviny kůže.

24. června 2010 byl hostem rozhlasového pořadu Rodinný lékař prof. MUDr. Petr Arenberger, DrSc. z Dermatovenerologické kliniky FNKV Praha. Hovořilo se o tom, jak se v začínajícím letním období bezpečně chovat na slunci a jak předejít kožnímu melanomu.