Rakovina tlustého střeva a konečníku. Prevence zabírá

Brožurka o prevenci, diagnostice a léčbě rakoviny tlustého střeva. 

Co to je rakovina tlustého střeva, jak vzniká a jak se projevuje? Můžeme se bránit? Jaká je prevence? A jak ji odhalit včas, v době , kdy je ještě dobře léčitelná? Jak budu léčen a co se stane po ukončení léčby, Na tyto a další otázky vám odpoví brožurka o kolorektálním karcinomu, která je určena pacientům a jejich blízkým.

Kolorektální karcinom patří mezi nejzávažnější onemocnění v české populaci. Přesto proti němu lze úspěšně bojovat. Pokud jste dosáhli 50 let věku, neváhejte a navštivte svého praktického lékaře a vyžádejte si screeningové vyšetření, ať už testy na okultní krvácení (video) nebo přímo primární screeningovou kolonoskopii (video). Vyšetření stolice či tlustého střeva se může zdát odpudivé či nekomfortní, ale zcela jistě se vyplatí. Odstraněním případné přednádorové léze (adenomového polypu) lze zabránit vzniku nádoru, a tedy náročné chirurgické a onkologické léčbě a vy můžete i nadále užívat spokojeného života v okruhu svých blízkých. 

(Ze závěru)

Pro otevření brožurky klikněte na obrázek obálky.

Související články

Léčba rakoviny tlustého střeva očima chirurga - video

Prof. MUDr. Miroslav Ryska, CSc. seznamuje širokou laickou veřejnost s možnostmi, které má dnešní medicína v léčbě rakoviny tlustého střeva a konečníku. 

Objevte rakovinu tlustého střeva včas - videa

Nedávejte svému nádoru tlustého střeva šanci, nezaslouží si to!

Co by měl dělat člověk, u kterého lékaři zjistili rakovinu tlustého střeva a co všechno pacienta čeká.