Vemte svou myš na procházku tlustým střevem

Vemte svou myš na procházku tlustým střevem

Již třetím rokem putuje po České republice obří nafukovací maketa tlustého střeva měřící 9x4 metry. Ukazuje lidem, jak vypadají naše střeva zevnitř a co všechno se v nich může dít. Maketou se nyní můžete projít i vy na vašem počítači. Podívejte se, jaké choroby tlusté střevo a konečník postihují, jak se jim vyhnout, jak je odhalit a jak léčit.

Proč vůbec cestuje po naší zemi tlusté střevo? Rakovina tlustého střeva a konečníku je totiž u nás mimořádně častou nemocí. Každý rok v České republice onemocní 8 500 lidí. Už mezi námi žije 55 000 lidí, kteří jsou, nebo v minulosti byli, nemocní rakovinou tlustého střeva a konečníku. A v Evropě jsme dlouhodobě ve výskytu této nemoci první.

Nárůst těchto čísel můžeme zastavit jen tím, že každý bude vědět, že mu toto onemocnění hrozí, jak se projevuje, jak ho lze včas odhalit a že včas odhalené jde léčit lépe. Právě proto organizuje občanské sdružení Onkomaják Střevotour a právě k tomu slouží skríning / screening kolorektálního karcinomu.

Seznamte se s touto nemocí, abyste se jí uměli vyhnout a nebo včas porazit. Začněte tím, že se seznámíte s tlustým střevem a konečníkem.

Pro úplné zobrazení videa či multimediálních částí této webové stránky potřebujete Flash Player verze "9,0,28", který si můžete stáhnout zde.

V případě dotazů prosím kontaktujte podporu portálu (podpora@mojemedicina.cz) nebo vaše IT.

Pro procházku použijte režim celá obrazovka * šipky vám umožňují pohyb ve střevě *  chcete-li vědět více o jednotlivých onemocněních, klikněte na jejich obrázek

Co dělat, aby onemocnění tlustého střeva a konečníku bylo odhaleno včas?

Buďte informováni:

Související články

Léčba rakoviny tlustého střeva očima chirurga - video

Prof. MUDr. Miroslav Ryska, CSc. seznamuje širokou laickou veřejnost s možnostmi, které má dnešní medicína v léčbě rakoviny tlustého střeva a konečníku. 

Objevte rakovinu tlustého střeva včas - videa

Nedávejte svému nádoru tlustého střeva šanci, nezaslouží si to!

Co by měl dělat člověk, u kterého lékaři zjistili rakovinu tlustého střeva a co všechno pacienta čeká.