O rakovině penisu na stránkách České onkologické společnosti

Informace pro pacienty o rakovině penisu, její incidenci, diagnostice a léčbě na stránkách Linkos.

Česká onkologická společnost ČLS JEP věnuje velkou pozornost správnému informování pacientů a jejich blízkých o jejich nemoci na svých stránkách určených pro pacienty. Samostatná část je věnována i rakovině penisu.

http://www.linkos.cz/pacienti/penis_clanek.php

V této části jsou informace o zhoubných nádorech penisu, jejich výskytu, prevenci, diagnostice, léčbě a období po léčbě. Rakovina penisu je v ČR relativně vzácný zhoubný nádor. Nádory penisu postihují převážně muže vyššího věku (40 let a výše). Výjimkou však není výskyt tohoto onemocnění i u jedinců mladších třiceti let.

Odkaz vede na externí internetové stránky, portál MojeMedicína nemůže odpovídat za obsah těchto stránek. Vždy informace z jakýchkoli internetových stránek konzultujte s Vaším lékařem.

Klíčová slova: zhoubné nádory penisu

Související články

Pod hlavičkou občanského sdružení Bumbaris Paris vychází mobilní aplikace s názvem Hlídač koulí pro platformy iOS, Android a Windows Phone. Aplikace je z dílny studia Sugar And Ketchup a volně navazuje na kampaň Máš koule (www.maskoule.cz) z roku 2010. Je určena mužům a zejména dospívajícím chlapcům, kterým přináší informace o nádorech varlat a motivuje je k tomu, aby si vypěstovali návyk pravidelného samovyšetřování. Včasná diagnózna onemocnění je totiž klíčová pro následnou léčbu.

Informace pro pacienty o nádorech prostaty (žlázy předstojné), jejich incidenci, diagnostice a léčbě na stránkách Linkos.

Informace pro pacienty o nádorech varlat, jejich incidenci, diagnostice a léčbě na stránkách Linkos.