O zdravotnictví - pozvánka na živé vysílání předvolební debaty

O zdravotnictví - pozvánka na živé vysílání předvolební debaty

Co bude s českým zdravotnictvím po volbách? Zveme vás na živé internetové vysílání předvolební debaty o zdravotnictví na stránkách MojeMedicina v úterý 15. října 2013 od 15.00 hodin. 

Předvolební diskuzi pořádají Zdravotnické noviny a internetový portál OZdravotnictvi.cz. V debatě vystoupí stínoví ministři a zdravotničtí experti politických stran, které se účastní předčasných voleb do Poslanecké sněmovny  Parlamentu České republiky a ptát se jich budou zástupci významných médií, odborných společností a pacientských organizací. Přesně ve stejném čase, jako zasednou v Praze diskutující, můžete vy zasednout ke svému počítači, iPadu nebo iPhonu a poslechnout si jejich odpovědi na dotazy z publika. V úterý 15. října v 15 hodin začnou diskutovat politici, lékaři a pacienti na téma zdravotnictví po volbách.  

Diskusi bude moderovat PhDr. Ivana Plechatá z internetového portálu OZdravotnictví.cz a Jan Kulhavý ze Zdravotnických novin  a diskutovat budou zdravotničtí experti politických stran*. Seznam potvrzených diskutujících bude aktualizován:   
(zástupci politických stran jsou uvedeni abecedně, je možná změna diskutujících):
  • Doc. MUDr. Leoš Heger, CSc. (TOP 09)
  • Mgr. Soňa Marková (KSČM)
  • MUDr. Lubomír Nečas (SPOZ)
  • MUDr. Antonín Nechvátal (SZ)
  • MUDr. Svatopluk Němeček, MBA (ČSSD)
  • MUDr. Tom Philipp, Ph.D., MBA (KDU-ČSL)
  • MUDr. Ferdinand Polák, Ph.D. (ODS)
  • MUDr. Jiří Štětina (Úsvit)
  • Prof. MUDr. Rostislav Vyzula, CSc. (ANO)
Medailónky diskutujících na portálu OZdravotnictví.

* Kritériem pro výběr účastníků diskuze byl výsledek předvolebního průzkumu agentury Tn aISa pro ČT ze dne 5. 9., kdy šanci na překročení 5% hranice pro vstup do PS PČr splnily: ČSSD, KSČM, TOP09, ODS, anO, Úsvit, SPOZ, SZ, KDU-ČSl.

Vysílání začne v úterý 15. října v 15 hodin na adrese: www.mojemedicina.cz/debata

Oficiální pozvánka na předvolební debatu

      

Chcete porovnat své názory na to, jak by mělo vypadat zdravotnictví s názory kandidujících stran? Ještě, než začne debata o zdravotnictví ...

zadejte své názory na zdravotnictví i další témata ve volebním testu! 

Zdravotnická témata se řeší i ve volební kalkulačce pro předčasné parlamentní volby 2013. Zadáte své názory týkajících se důležitých témat, jako jsou daně, zdravotnictví, důchody nebo třeba zákaz kouření a dozvíte se, které politické strany kandidující ve volbách mají podobné názory jako vy.  Můžete si i udělat inventuru hlasování, která srovnává vaše odpovědi se skutečnými hlasováními ze Sněmovny v letech 2010-2013. 

Související články

Předvolební debata o zdravotnictví - živý přenos od 15 hodin

Co bude s českým zdravotnictvím po volbách? Kdo se chopí kormidla a kam jej bude směřovat? Portál MojeMedicina Vás zve na živé internetové vysílání předvolební diskuze na stránkách MojeMedicina v úterý 15. 10. 2013 od 15.00 hodin.

Záznam živého přenosu z Brněnských onkologických dní 2015 na téma prevence rakoviny

8. dubna 2015 odpoledne se uskutečnil živý přenos z největší tuzemské onkologické konference Brněnských onkologických dnů. Veřejnost měla možnost ptát se živě 90 minut na prevenci a včasný záchyt rakoviny. Přinášíme vám záznam. Poslechněte si odpovědi na otázky ze skutečného života. Pokud nenajdete odpověď na tu svou otázku, podívejte se na program dalších živých přenosů o prevenci rakoviny a zeptejte se.   

Experti OECD označují oblasti pro zlepšení zdravotnické politiky ČR v onkologii

Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR a Česká onkologická společnost ČLS JEP vydávají tiskovou zprávu.