Program kolorektálního screeningu v ČR

Oficiální stránky projektu s názvem Program kolorektálního screeningu v České republice.

Webové stránky vznikly za účelem zvýšení informovanosti veřejnosti o problematice screeningu a o rakovině tlustého střeva a konečníku, a dále za účelem koordinace odborných aktivit souvisejících s kolorektálním screeningem v ČR.

http://www.kolorektum.cz/

Stránky obsahují informace pro širokou veřejnost o rakovině tlustého střeva a konečníku a její prevenci, o kolorektálním screeningu a jeho organizaci v ČR a o screeningových centrech. Odbornící naleznou např. článek o epidemiologii kolorektálního karcinomu v ČR, výběr odborné literatury na téma kolorektální sreening, přehled legislativy související s kolorektálním screeningem, formuláře pro screeningová centra aj.

Odkaz vede na externí internetové stránky, portál MojeMedicína nemůže odpovídat za obsah těchto stránek. Vždy informace z jakýchkoli internetových stránek konzultujte s Vaším lékařem.

Související články

Odpovědi na otázky o prevenci rakoviny - záznam živého přenosu

V pátek v podvečer proběhla na brněnském výstavišti diskuse o rizicích a prevenci rakoviny. Odborníci na zhoubné nádory odpovídali živě na otázky, které pokládali občané přes internet v předchozích dnech nebo přímo během diskuse.  

Movember - změňte tvář mužského zdraví

Movember (MOustache+noVEMBER) není jen měsíc padajícího listí, ale také měsíc zarostlých mužských tváří. V průběhu každého listopadu je preventivní hnutí Movember zodpovědné za vypěstování miliónů knírů po celém světě. Muži s knírkem navyšují povědomí o rakovině prostaty, rakovině varlat a psychickém zdraví a také finanční prostředky na boj proti těmto nemocem. Přečtěte si co ohrožuje mužské zdraví, naučte se vyšetřit svá varlata podle návodů v našem videu a zeptejte se na prevenci zhoubných nádorů varlat.  

Zpráva o zdraví českého národa

"Buďte tak hodní, a pečujte o své zdraví", nám vzkazuje Zpráva o zdraví českého národa. Při jejím čtení na portálu MojeMedicina, můžete hned začít. Přinášíme videa a odkazy na další informace o prevenci.