Živě o prevenci rakoviny

Živě o prevenci rakoviny

Portál MojeMedicina Vás zve na první živý webcast, tedy živé internetové vysílání, na stránkách MojeMedicina. 

Přesně ve stejném čase, jako zasednou na Brněnském výstavišti špičkoví odborníci na prevenci rakoviny, můžete vy zasednout ke svému počítači, iPadu nebo iPhonu a poslechnout si odpovědi na své otázky.   V pátek 19. dubna odpoledne, asi v 17.15 začnou odborníci na zhoubné nádory odpovídat na dotazy o prevenci a riziku rakoviny. Zeptat se můžete i vy, ať už v sále Brněnského výstaviště, nebo přes internet na portálu MojeMedicina.

Jak a kde se můžete zeptat odborníků na prevenci a rizika vzniku rakoviny? 

 1. Můžete se přijít zeptat osobně 19. dubna v 17.00 hod. na Brněnské výstaviště (Veletrhy Brno a.s. - pavilon E, Sál R. Wernera)
 2. Otázky můžete posílat e-mailem na adresu: educentrum@mou.cz, jako předmět napište BOD.
 3. Můžete se ptát i na FaceBooku MojeMedicina. 
 4. Svůj dotaz můžete vložit do komentáře pod tímto článkem
 5. Dotazy můžete poslat do edukačního centra MOÚ písemně v obálce- označte na obálku symbol BOD. (adresa Edukační centrum, MOÚ, Žlutý kopec 7, Brno 656 53)
 6. A konečně můžete se ptát i živě přímo během vysílání na webu www.mojemedicina.cz, který bude diskusi přenášet. Možnost vkládat dotazy přes tento web bude aktivována již ve středu 17.4.

Diskusi bude moderovat PhDr. Zuzana Joukalová (vedoucí Centra komunikace s veřejností a tisková mluvčí Masarykova onkologického ústavu Brno) a prim. MUDr. Milana Šachlová, CSc. et Ph.D. (vedoucí Sekce preventivní onkologie České onkologické společnosti ČLS JEP) a ptát se budete moci například těchto odborníků:

(lékaři jsou uvedeni abecedně, je možná změna diskutujících):
 • MUDr. Božena Augustinová, CSc., Ambulance preventivní onkologie KKOP MOÚ Brno (preventivní onkologie)
 • Prim. MUDr.Viera Bajčiová, CSc., Klinika dětské onkologie FN Brno (zhoubné nádory u dětí a mladistvých, prevence pozdních následků onkologické léčby)
 • MUDr. Jozef Čupka, koordinátor Společnosti všeobeného lékařství ČLS JEP pro závislosti, praktický lékař pro dospělé (alkohol)
 • Doc. MUDr.Miroslav Hanuš,CSc., Urocentrum Praha (urologické nádory)
 • Prof. MUDr. Drahoslava Hrubá, CSc., Ústav preventivního lékařství, LF MU, Brno (primární prevence, spánek)
 • Doc. MUDr. Eva Králíková, CSc. , internista, Centrum pro závislé na tabáku (prevence kouření)  
 • MUDr. Radek Kroupa,FN Brno, Interní gastroenterologická klinika (refluxní nemoc jícnu)
 • MUDr. Michaela Matoušková, Urocentrum Praha (hematurie)
 • MUDr. M. Navrátilová, MOÚ, OEGN, Brno (familiární a hereditární rizika)
 • MUDr. Renata Neumanová, FN Brno (mamární screening)
 • MUDr. Petr Prošvic, Urologické oddělení Oblastní nemocnice Náchod (prevence zhoubných nádorů mužských pohlavních orgánů)
 • prof. MUDr. Roman Prymula, CSc., Ph.D., předseda České vakcinologické společnosti a ředitel FN Hradec Králové (očkování)
 • Doc. MUDr. Bohumil Seifert, Ph.D., 1.lékařská fakulta , Ústav všeobecného lékařství , Praha (včasná diagnostika rakoviny tlustého střeva)
 • MUDr. Bohumil Skála, PhD, Ordinace praktického lékařství pro dospělé (prevence u praktického lékaře)
 • Prof. MUDr. Jana Skřičková, CSc., přednostka Kliniky nemocí plicních a tuberkulózy, FN Brno  (prevence rakoviny plic)
 • as.MUDr.Štěpán Suchánek- gastroenterolog. ÚVN Praha (screening kolorektálního karcinomu)
 • MUDr. Milana Šachlová, CSc. et Ph.D., Gastroenterologické oddělení MOÚ Brno, vedoucí Sekce preventivní onkologie ČOS (screening kolorektálního karcinomu)
 • Doc. MUDr. Miroslav Tomíška, CSc., Interní hematoonkologická klinika FN Brno (výživa)
 • MUDr. Alena Valíčková, MOÚ (preventivní ambulance)
 • Mgr. Tomáš Vyhlídal, UP Olomouc, Fakulta tělesné kultury (sportovní aktivity)
 • Prof. MUDr. Miroslav Zavoral, CSc., gastroenterolog, ÚVN Praha (screening kolorektálního karcinomu)

 

Pokud máte 19. dubna odpoledne jiný program, ale odpovědi vás zajímají, neznamená to, že o diskusi přijdete, její celý záznam bude během následujícího víkendu umístěn na MojeMedicina.cz a také na www.mou.cz a  stránkách České onkologické společnosti www.linkos.cz. Pokud raději čtete, najdete odpovědi na své otázky také napsané na webových stránkách www.mou.cz.

Diskusi s odborníky o prevenci zorganizovala Sekce preventivní onkologie České onkologické společnosti a koná se v rámci tradičních Brněnských onkologických dnů, které se letos uskuteční 18. a 19. dubna na Brněnském výstavišti. Konference je určena pro odborníky různých profesí, kteří se zabývají diagnostikou a léčbou nádorového onemocnění. Sejde se zde více, než 1500 lékařů, sester, ale i dalších odborníků a zazní kolem 300 přednášek.

Letos se v rámci BOD v pátek 19. dubna koná i celodenní vzdělávací akce Onkologická problematika v ordinaci praktického lékaře,  určená praktickým lékařům. 

Připojte se na diskusi o prevenci v pátek 19. dubna 2013 v 17:15 hodin a poslechněte si odpověď na tu svou otázku!  

Vložit komentář

Autor komentáře
Text komentáře
Akce

Komentáře

 1. Jana Nováková
  V kolika letech mám přestat kouřit, abych nedostala rakovinu plic? Je mi 20.
 2. Michal Adam
  Jaký vliv má slunce na možnost vzniku rakoviny kůže? Všude se mluví o jeho blahodárném účinku, ale v případě rakoviny kůže asi moc blahodárné nebude, nebo se pletu?
 3. Martin Dvořák
  Dobrý den, co si myslíte o helioterapii? Existují nějaké reálné studie, kdy pacientovi s rakovinou opravdu tato terapie pomohla?
  Děkuji

Související články

Odpovědi na otázky o prevenci rakoviny - záznam živého přenosu

V pátek v podvečer proběhla na brněnském výstavišti diskuse o rizicích a prevenci rakoviny. Odborníci na zhoubné nádory odpovídali živě na otázky, které pokládali občané přes internet v předchozích dnech nebo přímo během diskuse.  

Movember - změňte tvář mužského zdraví

Movember (MOustache+noVEMBER) není jen měsíc padajícího listí, ale také měsíc zarostlých mužských tváří. V průběhu každého listopadu je preventivní hnutí Movember zodpovědné za vypěstování miliónů knírů po celém světě. Muži s knírkem navyšují povědomí o rakovině prostaty, rakovině varlat a psychickém zdraví a také finanční prostředky na boj proti těmto nemocem. Přečtěte si co ohrožuje mužské zdraví, naučte se vyšetřit svá varlata podle návodů v našem videu a zeptejte se na prevenci zhoubných nádorů varlat.  

Zpráva o zdraví českého národa

"Buďte tak hodní, a pečujte o své zdraví", nám vzkazuje Zpráva o zdraví českého národa. Při jejím čtení na portálu MojeMedicina, můžete hned začít. Přinášíme videa a odkazy na další informace o prevenci.