Informace o biologické léčbě v hemato-onkologii vždy u sebe

Informace o biologické léčbě v hemato-onkologii vždy u sebe

Jste lékařka či lékař a léčíte nemocné s chronickou lymfocytární leukémií (CLL) nebo nehodgkinským lymfomem (NHL)? Pokud máte tablet nebo chytrý telefon, máme pro vás k dispozici zdarma ke stažení mobilní aplikaci Hematoonkologie. Co obsahuje a jaké má funkce?

Tušíte, že na portálu MojeMedicina jsou informace o léčbě CLL a NHL, ale je tam toho tolik a Vám se to nechce hledat? Nyní máte jen to, co je pro vás zajímavé na jednom místě a navíc kdykoliv při sobě.

Aktuální články, prezentace, videa, přehled odborných akcí i multimediální přednášky z oblasti biologické léčby hematologických malignit můžete jednoduše prohlížet přímo na vašem iPadu či iPhone pomocí nové aplikace Hematoonkologie s podtitulem Aplikace pro lékaře věnující se léčbě CLL a NHL. Provozovatelem aplikace je společnost Roche, s.r.o., na vývoji aplikace pracovala společnost w3w, s.r.o. a aplikaci si můžete zdarma stáhnout ve verzi pro:

Aplikace je rozdělena na pět částí. Na úvodní stránce vám aplikace nabídne odkazy na informace o biologických léčivech MabThera (rituximab) a Gazyvaro(obinutuzumab), odkazy vedou na stránky Evropské lékové agentury EMA a Státního ústavu pro kontrolu léčiv SÚKL a také na portál MojeMedicina.cz. 

Pokud se nenecháte odvést ven z aplikace, bude vám na dolní liště nabídnuto vybrat si některou z odborných přednášek, článků, prostudovat si informace z klinických studií nebo si zobrazit kalendář akcí z oblasti hematoonkologie.

Odborné přednášky kdekoliv, kdykoliv, k poslechu nebo jen ke čtení 

Přímo na iPadu nebo iPhonu můžete sledovat i přednášky, které zazněly na satelitních sympóziích o biologické léčbě v rámci významných tuzemských kongresů,  včetně Olomouckých hematologických dnů, edukačních sympózií a satelitních sympózií, které přinášejí  novinky z oblasti biologické léčby hematologických malignit. Nejnověji si můžete poslechnout také přednášky z celosvětového GAZYVA®/GAZYVARO™ Launch Meetingu, který se uskutečnil na přelomu února a března v Praze. A to včetně českých titulků.  

Přednášky si můžete jen tak pustit, poslouchat přednášejícího a prohlížet synchronizované slidy prezentace, nebo se pomocí výběru ze slidů posunout na místo přednášky, které vás zajímá nejvíce. Jste-li ve veřejném prostoru, můžete si ztlumit zvuk a pustit si titulky. 

Články a informace o klinických studiích na kliknutí 

Aplikace zařazuje také články na téma biologické léčby CLL a NHL, ať už převzaté z lékařských časopisů nebo napsané pro aplikaci Hematoonkologie nebo portál MojeMedicina.

Na dolní liště aplikace najdete také přehled klinických studií vyhodnocujících bezpečnost a účinnost biologické léčby a informace o studiích RATE, PRIMA, MINT, GELA a E 4494. Chcete-li detailnější informace o některé ze studií, přenese vás aplikace na portál MojeMedicina.

S aplikací můžete i plánovat, je zde pro vás k dispozici přehled nejvýznamnějších českých a zahraničních hematoonkologických odborných setkání.

Jen to, co Vás zajímá, ve vaší kapse nebo kabelce

Aplikace bude průběžně aktualizována a tak se mohou její uživatelé těšit již například na přednášky o biologické léčbě CLL a NHL, které zazní na letošních XXVIII. Olomouckých hematologických dnech. Doufáme, že Vám tato aplikace přinese nové informace k podpoře Vaší odpovědné práce a to příjemným a pohodlným způsobem.

Související články

Posouvání hranic v léčbě chronické lymfocytární leukémie

Víkend, ve kterém se přehoupnul únor do března, se v Praze sešli odborníci na léčbu chronické lymfocytární leukémie z celého světa a společně posunuli hranice v léčbě tohoto vážného onemcnění, když přivítali do rodiny biologických léčiv Gazyvaro▼(obinutuzumab) na celosvětovém launchi tohoto produktu. Srdečně vás zveme na shlédnutí webcastu ze sympózia Redefining the Boundaries. Sympózium probíhalo v angličtině, na portálu MojeMedicina.cz je najdete s českými titulky.

Posouvání hranic v léčbě chronické lymfocytární leukémie - pozvánka na webcast

Během víkendu, ve kterém se přehoupnul únor do března, se v Praze sešli odborníci na léčbu chronické lymfocytární leukémie z celého světa aby společně diskutovali nové možnosti léčby tohoto závažného onemocnění a přivítali do rodiny biologických léčiv GAZYVARO (obinutuzumab). Srdečně  vás zveme na shlédnutí webcastu ze sympózia "Redefining the Boundaries", jehož přednášky budou brzy zveřejněny. Sympózium probíhalo v angličtině, na portálu MojeMedicina.cz je najdete s českými titulky.

Přednášky, které byly natočeny na společném edukačním sympóziu Kooperativní lymfomové skupiny a České skupiny pro CLL konané v rámci XXVIII. Olomouckých hematologických dnů s mezinárodní účastí. Sympózium bylo zaměřené na novinky v cílené terapii u chronické lymfocytární leukémie a lymfomů.