Chystáte se na vyšetření?

Chystáte se na vyšetření?

Brzy půjdete na specializované lékařské vyšetření. Leccos jste o něm slyšeli, ale rádi byste si udělali vlastní představu, co vás za dveřmi ordinace nebo sálu čeká. Na co se připravit? Sledujte náš seriál a u lékaře Vás nic nepřekvapí.

Podstatou cyklu pořadů, které natáčí portál MojeMedicína ve spolupráci s Českou televizí s názvem Moje medicína je přiblížení vybraných diagnostických a terapeutických metod veřejnosti. Pořad jednoduchou a srozumitelnou formou vyvrací mýty a falešné informace, které si často mezi sebou sdělují pacienti v čekárnách ordinací. Divák se dozvídá, jak se na určité vyšetření či lékařský zákrok připravit a co si vzít s sebou k lékaři. Prostřednictvím kamery  máte možnost sledovat, jak se konkrétní diagnostická či terapeutická metoda  provádí, o čem vypovídají zjištěné výsledky a co lze na jejich základě usoudit o zdravotním stavu pacienta.

Dnes Vám nabízíme první dva díly o vyšetření krve a moči.

Sledujte pořady na portálu MojeMedicína.

Související články

Základní gynekologické vyšetření

Každá žena by měla absolvovat preventivní gynekologickou prohlídku pravidelně, alespoň jedenkrát ročně.

Funkční vyšetření plic

Funkční vyšetření plic je soubor metod, které umožňují posouzení jednotlivých plicních funkcí. 

Biologická léčba v onkologii

Co to je biologická léčba, jaké nemoci se s ní léčí a s jakými výsledky vám vysvětlí prof. MUDr. Rostislav Vyzula, CSc., přednosta Kliniky komplexní onkologické péče Masarykova onkologického ústavu v Brně.